Kobieta z Wydm wystąpi w Klubie Dragon

0

Powaga i komizm, ciemność i światło, prostota i wyrafinowanie w muzyce i słowie – to tylko kilka słów opisujących “Bental” – debiutancki album Kobiety z Wydm.

Historia powstania debiutu Kobiety z wydm jest dwoista. Z jednej strony ten zespół to owoc miłości i przyjaźni, a dalej radości ze wspólnego grania i komponowania. Z drugiej, realizacja płyty napotykała na liczne przeszkody. Pierwsza wersja nagrań zniknęła w tajemniczych okolicznościach z twardego dysku, a próby jej odzyskania zakończyły się fiaskiem i permanentnym uszkodzeniem sprzętu.

Zespół zmuszony był nagrać całość jeszcze raz, prawie od początku. Kolejnej realizacji towarzyszyło już podskórne napięcie, które przełożyło się na ostateczne brzmienie „Bentala“. Problemy produkcyjne towarzyszyły płycie zresztą do momentu oddania do tłoczni, z kolei relacje w zespole nigdy były lepsze.

Dlaczego „Bental”? Bo, jak mówi sam zespół, to „muzyka podszyta dziwnym niepokojem. Mroczna i mułem pokryta, ale z światłem na ramieniu” (bental – dno zbiornika wodnego jako swoiste środowisko życia. Źródło: Słownik Języka Polskiego PWN).

Zespół występuje w składzie:
Iwona Król – syntezatory/głos
Mateusz Rychlicki – perkusja/gitara/głos
Błażej Król – gitara basowa/głos

Koncert Kobiety z wydm odbędzie się 18 maja 2017 roku o godzinie 20:30 w Klubie Dragon w Poznaniu.

Bilety w cenie 20 zł (I pula) i 25 zł (II pula) dostępne na www.bilety24.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here