“Jestem wolny” – Orange Trane zapowiada nowy album

0

Do sieci trafił pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek Orange Trane. Piosenka nosi tytuł “Jestem wolny” i jest już dostępna na YouTube i w serwisach cyfrowych.

Utwór „Jestem wolny” promuje nową płytę zespołu Orange Trane pt. “Wolność“, która ukaże się 6 września 2019 roku. Singiel łączy tradycyjne brzmienie, nowoczesną ekspresję, chwytliwą melodyjność oraz rapowy polot. W utworze gościnnie pojawił się raper Bartłomiej Skubisz znany przede wszystkim pod pseudonimem Eskaubei.

Muzycy tworzący trzon Orange Trane należą do ścisłej czołówki europejskiego jazzu i wpisują się w jego współczesny nurt. W tym duchu też nagrali „Wolność” – czerpiąc z tradycji i nadając jej nowoczesny sznyt. Tym razem zespół nie bał się postawić na melodie i chwytliwość. Artyści wybrali się też w nowe rejony ekspresji odświeżając tym samym formułę wypracowaną na poprzednich płytach. Szaleństwo, na jakie sobie pozwolili, sprawiło, że kolejna odsłona Orange Trane jest bardzo ekscytująca. Zarówno dla samych muzyków, jak i dla słuchaczy. Płyta ukaże się nakładem wytwórni MTJ.

Zespół występuje w składzie:

  • Piotr Lemańczyk (kontrabas, gitara basowa),
  • Dominik Bukowski (wibrafon xylosynth)
  • Tomasz Łosowski (perkusja, instrumenty perkusyjne)

Więcej o grupie na www.facebook.com/OrangeTraneAcousticTrio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here