Jazz przez wielkie J, czyli Stacey Kent w październiku w Starym Maneżu

0

Absolutna ekstraklasa wokalistyki jazzowej, artystka wytwórni Blue Note, laureatka prestiżowych nagród Stacey Kent jeszcze w tym roku zaśpiewa na scenie gdańskiego klubu Stary Maneż.

Stacey Kent urodziła się w Stanach, ale karierę rozpoczęła w Anglii, gdzie związała się z saksofonistą Jimem Tomlinsonem, nie tylko artystycznie, ale również prywatnie. Wraz z publikacją jej pierwszego solowego albumu “Close Your Eyes” w 1997 krytycy ogłosili narodziny nowej gwiazdy jazzu o czystym, urzekającym głosie, posiadającą umiejętność nieskazitelnego frazowania i niepowtarzalny styl łączący w sobie wrażliwość i wyrafinowanie.

Jej covery standardów Great American Songbook oraz repertuar brazylijski, włącznie z klasycznymi kawałkami Duke’a Ellingtona, Cole’a Portera i Antonio Carlosa Jobima mają współczesny posmak charakterystyczny dla tej artystki. Ostatni album Stacey „I Know I Dream: The Orchestral Sessions” został bardzo dobrze przyjęty, a sama wokalistka jak zawsze czaruje słuchaczy swym pięknym głosem, lekkością i finezją frazowania oraz przepięknymi aranżacjami.

Koncert Stacey Kent odbędzie się 31.10.2018 r o godzinie 20:00 w klubie Stary Maneż w Gdańsku.

Bilety w cenie od 109 zł do kupienia na www.interticket.pl, www.eventim.pl, www.kupbilecik.pl.

Informacji o artystce szukajcie też na www.facebook.com/StaceyKent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here