Gitara której brakowało, czyli Epiphone Ltd. Ed. Slash Firebird

0

Slash, to legenda której nie sposób odmówić wielkości. Niesamowita melodyka jego partii solowych, oraz dokładność gry i brzmienie sprawiły, że Slash zapamiętany będzie na długie lata. Poznajcie sygnowany jego nazwiskiem instrument Epiphone Ltd. Ed. Slash Firebird.

Gitarzysta Guns N’ Roses znany jako Slash, to człowiek który budował Rock N’ Roll znany z lat ’80 i ’90. Jego technika gry i niepowtarzalność melodyki u chyba żadnego innego gitarzysty sprawiły, że zostanie zapamiętany na bardzo długie lata.
Dziś ten nadzwyczajny gitarzysta doczekał się kolejnej sygnatury.
Jest to gitara Epiphone Ltd. Ed. Slash Firebird.

Jak mówi sam artysta, instrument jest wynikiem jego wieloletnich poszukiwań Firebird’a doskonałego. Każdy z ogrywanych przez Slasha instrumentów był nie do końca taki, jakiego oczekiwał. Zatem mając szansę współtworzyć swojego własnego Firebirda, wprowadził wszystkie te zmiany, których nigdy wcześniej nie mógł się doczekać.

Jedną z pierwszych modyfikacji klasycznego Firebirda, było wydłużenie gryfu. Konstrukcja tego specyficznego instrumentu zawsze powodowała, że gryf wydawał się zbyt krótki, przez co dostęp do wyższych rejestrów okazywał się sporym utrudnieniem.
Slash postanowił również wykorzystać swój ulubiony gatunek drewna, czyli mahoń. Z tego drewna wykonane zostało body instrumentu, a płytę wierzchnią pokryto klonem.
Elektronika Epiphone Ltd. Ed. Slash Firebird to natomiast sygnowane nazwiskiem muzyka Seymour Duncan “Slash” Humbucker – APH-1 (gryf) i APH-2 (mostek) – Open-coil w kolorze czerni.

Na gryfie znalazła się podstrunnica z drewna znanego pod nazwą Caesalpinia ferrea, inaczej Pau Ferro z klasycznymi znacznikami w kształcie trapezów. W tym miejscu muszę jeszcze wspomnieć o kluczach. Są nimi Kluson® Reissue Firebird Banjo-style.

Instrument prezentuje się oszałamiająco dzięki bardzo dokładnemu wykończeniu i oczywiście logo samego Slasha.

Więcej szczegółów:
Producent: www.epiphone.com
Dystrybutor: www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here