Jagoda GODA Wojciechowska z nowym singlem “Cały Świat”

0

Wczoraj (10 lipca) odbyła się premiera nowego singla “Cały Świat” Jagody GODY Wojciechowskiej. Utwór jest jednocześnie zapowiedzią kolejnego albumu artystki.

„GODA” czyli Jagoda Wojciechowska – wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej  w Gdańsku. Z zamiłowania aranżuje znane piosenki, komponuje i pisze teksty. 1 marca 2017r. wydała swój debiutancki autorski album „Samotność” o którym wspominaliśmy TUTAJ. Polska premiera płyty odbyła się w marcu.  Album zabrzmiał premierowo na koncercie w Chicago (USA) w lipcu 2017r. Na przestrzeni lat artystka brała udział w wielu festiwalach, projektach muzycznych, tworzyła także kolejne utwory, z których część znajdzie się na drugiej płycie.

Utwór „Cały Świat” powstał podczas trwania pandemii i opowiada historię świata. Tekst nawiązuje do tego okresu, emocji z nim związanych oraz pragnień, które mimo swojej prostoty okazują się być tak bardzo wszystkim potrzebne. Mówi o tęsknocie za normalnością, nadziei na lepsze jutro i uczuciach jakie towarzyszyły GODZIE w jednopokojowej przestrzeni. Opowiada o strachu, klaustrofobicznej scenerii mieszkań, ludzkich relacjach zależnych od Wi-Fi, a także walce i sile wiary. Singiel “Cały Świat” to duet, wyśpiewany przez GODĘ (Jagodę Wojciechowską) i Wiktora Gabor (wokalistę zespołu Lady Killer).

W utworze zagrali muzycy:

  • Maciej Walewski – gitara elektryczna
  • Piotr Guz – bas
  • Nikodem Wojtkiewicz – perkusja

Mix/mastering wykonał Maciej Walewski

Jak wspominaliśmy, utwór „Cały świat” znajdzie się również na kolejnej płycie artystki. Album “Pomiędzyczasie” to alternatywny świat, w który GODA wprowadza słuchaczy. Określany mianem nowego gatunku – Alternative Depressive Pop – łączy w sobie elementy rocka, popu i alternatywy z domieszką jazzowych harmonii. “Pomiędzyczasie”, jak opisuje autorka, to jej wewnętrzny świat chmur, nadziei, odczuć i piękna.

Subtelne motywy muzyczne przeplatane są rockowym brzmieniem. Pozornie proste teksty zyskują głębię dzięki nieoczywistej kompozycji słownej. Między wierszami wyczytać można ukryte znaczenia. „Pomiędzyczasie” jest odpowiedzią na zabieganie współczesnego świata, fragmentem życia pomiędzy obowiązkami a pracą. Jest zakątkiem czasu, który charakteryzuje się unikatowym stylem. Album jest uniwersalny, dedykowany każdemu, kto potrzebuje chwili oddechu. Niedosłowność, nienachalność, niedopowiedzenia to słowa idealnie opisujące płytę „Pomiędzyczasie”.

– komentuje GODA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj