JAAA w Blue Note w Poznaniu

0

Koncerty JAAA! są niepowtarzalnym i mocnym przeżyciem. Muzycy nie boją się improwizować, używając różnych syntezatorów czy własnoręcznie stworzonych sampli. Występom JAAA! towarzyszą także wyjątkowe animowane wizualizacje Karoliny Głusiec (wielokrotnie nagradzanej, ultra zdolnej animatorki). Emocjonalna muzyka i inspirowany nią obraz przenoszą publiczność w pełen przygód świat Remika.

Twórcy formacji są od dawna obecni w środowisku muzycznym: Marek Karolczyk z Robertem Piernikowskim tworzą NP (napszyklat), Kamil Pater był członkiem Contemporary Noise Sextet, a Miron Grzegorkiewicz grał m.in. w Daktari i HOW HOW.

Po trzech latach wspólnej pracy wydali album Remik. Jest to prawie 60-minutowa opowieść o chłopcu, który uciekając od realnego, ciemnego świata buduje własną, bezpieczniejszą rzeczywistość. Wyalienowany na co dzień Remik, w tym stworzonym przez siebie świecie nie jest samotny, ma przyjaciela i obrońcę o imieniu Bujillo. Razem są nietykalni. Razem przemierzają kolejne wymiary. Ich muzykę można nazwać transowym lotem w krainę wyobraźni.

Dźwięki są dla zespołu narzędziem budowania opowieści tkanych emocjami. W czasach jednorazowych singli i łatwych playlist, ich koncepcyjny album to prawdziwy rarytas dla wielbicieli Thoma Yorke’a, Moderat, Sigur Ros czy Depeche Mode, które to inspiracje są, zdaniem wielu dziennikarzy i odbiorców, słyszalne w Remiku. Sami artyści od porównań stronią chcą, aby muzyka obroniła się sama.

Koncert odbędzie się 10 marca 2017 o godzinie 20:00 w klubie Blue Note w Poznaniu.

Bilety w cenach 25 zł – przedsprzedaż i 35 zł – w dniu koncertu, dostępne w sprzedaży on-line pod adresem www.bluenote.bilety24.pl.

Więcej o grupie przeczytacie na www.facebook.com/JAAAmusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here