Pain w B90. Będzie mroczno i…

0

Jeśli lubisz Die Krupps, Ministry, Deathstars, The Kovenant, Samael… to ten koncert jest stworzony dla Ciebie. Albo dla mnie, bo ten typ muzyki to coś, co lubię najbardziej.

Multiinstrumentalista Peter Tägtgren wraz z zespołem przyjadą do Polski promować swój najnowszy album Coming Home. Płyta ukazała się we wrześniu ubiegłego roku nakładem Nuclear Blast Records.

Peter Tägtgren zaczynał jako nastolatek zafascynowany ekstremalnym metalem. Sam stał się legendą death metalu jako twórca grupy Hypocrisy, biorący również gościnny udział w nagraniach, chociażby z Bloodbath. Szwed jest też legendą wśród producentów. W należącym do niego studiu Abyss nadane zostało brzmienie setkom metalowych płyt.

Prowadzenie zespołu deathmetalowego i studia nagraniowego, fascynowanie się przybyszami z kosmosu, to nie wystarczało niezaspokojonemu Peterowi. Postanowił sprawdzić się w nieco innym graniu, chłodnym, miarowym, industrialnym, mrocznym, czasem wręcz gotyckim, więc w 1996 roku założył formację Pain. Także w tym przypadku okazało się, że Peter Tägtgren jest w muzyce niczym król Midas. Grupa odniosła sukces, liczy sobie lat ponad 20, a na koncie ma osiem płyt, z których najcieplej przyjęte zostały „Nothing Remains The Same”, „Dancing With The Dead” i „Psalms Of Extinction” (tu w gościach między innymi Mikkey Dee z Motörhead i Peter Iwers z In Flames). Peter lubi mieć pełne ręce roboty, więc zaangażował się jeszcze w międzyczasie w projekt Lindemann z wokalistą Rammstein, Tilem Lindemannem, ale Pain nie zaniedbał. W 2016 roku zespół doczekał się płyty „Coming Home”, którą będzie promować w Polsce. Napęd kapeli podczas koncertów w Polsce będzie dawał na perkusji Sebastian Tägtgren, syn Petera, który dołączył jakiś czas temu do koncertowego składu formacji ojca.

Koncerty Pain odbędzie się 14 kwietnia 2017 o godzinie 19:00 w klubie B90 w Gdańsku.

Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (w dniu koncertu) do nabycia online na tickets.soundrive.pl i www.eventim.pl lub w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

A po więcej informacji o zespole zapraszamy na www.painworldwide.com i www.facebook.com/OfficialPain.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here