“It Might Be Real” – najnowszy album MaJLo już dostępny!

138

“It Might Be Real” to czwarta płyta trójmiejskiego producenta, multiinstrumentalisty i wokalisty MaJLo, tym razem w krótszej formie EP. Album, którego premiera miała miejsce 17 czerwca, jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Zapraszamy do odsłuchu!

Najnowszy album MaJLo – “It Might Be Real” jest zbiorem historii, dla których wspólny mianownik stanowi dzieciństwo. Powrót do beztroskich lat rozumiany jest tutaj jako podróż w bezpieczne miejsce, do którego powraca się w konfrontacji z – często niełatwą – rzeczywistością osoby dorosłej. Odnajdywanie w sobie wewnętrznego dziecka, czysta radość i zachwyt najzwyklejszymi rzeczami, dziecięca wyobraźnia, stanowią przeciwieństwo dla lęków i niepokoju oraz uczucia przytłoczenia codziennością. Ten rodzaj ciepła i prostoty kojarzonej z przeszłością odzwierciedla na „It Might Be Real” podejście do warstwy brzmieniowej płyty. Wszystkie partie instrumentów zostały zarejestrowane w domowym studio MaJLo, a nagrania perkusji miały miejsce w domku w lesie poza miastem, gdzie artysta spędzał dzieciństwo. Ciepłe i organiczne brzmienie albumu to zasługa koncepcji używania wyłącznie analogowych instrumentów, syntezatorów i efektów. Przestrzeń wypełniona jest naturalnymi pogłosami, a część ścieżek zostało zarejestrowanych przy użyciu magnetofonu na taśmę.

„To najbardziej osobista płyta w mojej dyskografii, której produkcja miała wręcz terapeutyczny wpływ na moje życie. Doświadczenia związane z trudnym dla mnie rokiem 2021 i próby radzenia sobie z nowymi uczuciami stały się katalizatorem do powstania koncepcji ‚It Might Be Real’. Zrozumiałem też, że część tych uczuć była we mnie od zawsze, a przyjrzenie się im może pomóc mi zrozumieć i zaakceptować swoją naturę.”

– MaJLo

Co słychać u MaJLo?

Słuchaj w serwisach streamingowych:

MajLo_It-Might-Be-Real_cover

Na albumie znalazło się pięć utworów:

  • Habits
  • Healing
  • Child
  • Luminous
  • August

Muzyka: MaJLo; Teksty: Asia Bieńkowska; Produkcja i miks: MaJLo; Mastering: Jeff Lipton i Maria Rice / Peerles Mastering, Boston, NA; Skrzypce: Asia Bieńkowska; Trąbka: Radek Kulesza; Puzon: Artur Ostrowski; Perkusja: Łukasz Łapiński;

CZYTAJ TAKŻE:

“Habits” – MaJLo prezentuje kolejny singiel z nowej EP-ki “It Might Be Real”