“Habits” – MaJLo prezentuje kolejny singiel z nowej EP-ki “It Might Be Real”

200

“Habits” to drugi singiel zapowiadający nowy mini-album niezwykle ciekawego trójmiejskiego artysty MaJLo. EP-ka „It Might Be Real” będzie mieć swoją premierę już 17 czerwca!

Nowy utwór kontynuuje tematykę przedstawioną w poprzednim singlu – „Healing”, stanowiącą trzon koncepcji albumu. „Habits” to swoisty hymn do prostych czynności życia codziennego, rytuałów, które pomagają nam w byciu tu i teraz, dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Ten rodzaj ciepła i prostoty kojarzonej z przeszłością, odzwierciedla na „It Might Be Real” podejście do warstwy brzmieniowej płyty. Wszystkie partie instrumentów zostały zarejestrowane w domowym studio MaJLo, a nagrania perkusji miały miejsce w domku w lesie poza miastem, gdzie artysta spędzał dzieciństwo. Ciepłe i organiczne brzmienie albumu to zasługa koncepcji używania wyłącznie analogowych instrumentów, syntezatorów i efektów.

W tak dynamicznie zmieniających się czasach zwyczajne gesty i czynności nabierają wyjątkowego znaczenia i przynoszą ukojenie. Tworząc nowy materiał na album, starałem się jak najczęściej doświadczać tego, co sprawia mi radość, odnajdując poczucie spokoju w codzienności.

– komentuje MaJLo

EP-ka „It Might Be Real” to zbiór historii, dla których wspólny mianownik stanowi dzieciństwo. Powrót do beztroskich lat rozumiany jest tutaj jako podróż w bezpieczne miejsce, do którego ucieka się w konfrontacji z – często niełatwą – rzeczywistością osoby dorosłej. Odnajdywanie w sobie wewnętrznego dziecka, czysta radość i zachwyt zwykłymi rzeczami oraz dziecięca wyobraźnia, stanowią przeciwieństwo dla lęków i niepokoju oraz uczucia przytłoczenia codziennością. Ten rodzaj ciepła i prostoty kojarzonej z przeszłością odzwierciedla na „It Might Be Real” podejście do warstwy brzmieniowej płyty. Wszystkie partie instrumentów zostały zarejestrowane w domowym studio MaJLo, a nagrania perkusji miały miejsce w domku w lesie poza miastem, gdzie artysta spędzał dzieciństwo. Ciepłe i organiczne brzmienie albumu to zasługa koncepcji używania wyłącznie analogowych instrumentów, syntezatorów i efektów. Przestrzeń wypełniona jest naturalnymi pogłosami, a część ścieżek zostało zarejestrowanych przy użyciu magnetofonu na taśmę.

To najbardziej osobista płyta w mojej dyskografii, której produkcja miała wręcz terapeutyczny wpływ na moje życie. Doświadczenia związane z trudnym dla mnie rokiem 2021 i próby radzenia sobie z nowymi uczuciami stały się katalizatorem do powstania koncepcji “It Might Be Real”. Zrozumiałem też, że część tych uczuć była we mnie od zawsze, a przyjrzenie się im może pomóc mi zrozumieć i zaakceptować swoją naturę.

– dodaje MaJLo

MajLo---It-Might-Be-Real-Cover
MajLo – It Might Be Real [Cover]
Lista utworów „It Might Be Real”:

  • Habits
  • Healing
  • Child
  • Luminous
  • August

Premiera: 17/06/2022

CZYTAJ TAKŻE:

Od kartki pocztowej do nowego albumu, czyli MaJLo w wywiadzie dla uptone.pl