Dyskografia Tool dostępna cyfrowo – zespół zdeklasował nawet Taylor Swift

0

Ciekawa jestem, czy członkowie grupy Tool przypuszczali, jaką rewolucję wywołają na platformach streamingowych! Po długich latach uciekania od digitalizacji, muzycy w końcu zdecydowali się udostępnić dyskografię w formie cyfrowej. Co więcej, ich najnowszy album zrzucił z pozycji lidera nawet samą Taylor Swift!

Jakby na przekór światu, grupa Tool przez długie lata całymi siłami broniła swoje albumy przed cyfryzacją. Dziś zdaje się, że był to zabieg celowy, mający sprawić, że setki tysięcy fanów wybuchną nieskrywaną euforią, jeśli tylko choć jedna piosenka zespołu trafi do tak popularnych serwisów, jak Tidal, Spotify, Apple Music itp.

Nie ma nic dziwnego, że premiera „Fear Inoculum” stała się wydarzeniem, o którym z całą pewnością długo będzie głośno. Pierwszy album Tool od 13 lat z impetem zderzył się na szczycie listy nowości Billboard z w najnowszą płytą Taylor Swift zyskując aż 270.000 sprzedanych krążków, w tym 160.000 pobrań wersji cyfrowej oraz 27.6 milionów odsłuchań.

Wraz z premierą nowego albumu, zespół udostępnił też cyfrowe wydania „Undertow”, „Ænima”, „Lateralus” i „10,000 Days” oraz EP-ki „Opiate”.

Więcej o zespole na www.facebook.com/ToolMusic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here