“Długie noce” – Zespół ECHO z debiutancką płytą! [VIDEO]

1

Długie noce – płyta nowego na polskiej scenie muzycznej zespołu ECHO, to podróż po różnych stylach i przestrzeniach czasowych. Autorką większości tekstów jest Patrycja Kosiarkiewicz, w tym singla promującego album pt. Żart. Posłuchajcie!

“To najbardziej oszczędny w środkach z dotychczasowych naszych singli, ale ta prostota i przejrzystość w aranżacji pozwala bardziej wybrzmieć tekstowi. Dobrze się też komponuje z potrzebą jesiennego wyciszenia.”

mówi wokalistka, Zosia Nowakowska

Dlugie-Noce---ECHO_okładkaDebiutancki album “Długie noce” zespołu ECHO to 11 utworów, będących efektem kilkuletniej współpracy wokalistki Zosi Nowakowskiej i producenta muzycznego o pseudonimie Nox. Twórcom bardzo zależało, żeby na płycie znalazło się jak najwięcej żywych instrumentów, które pozwalają przenieść wrażliwość i energię muzyków na grane dźwięki. W efekcie słychać dużo gitary, pianina i innych instrumentów klawiszowych. 

“Udało nam się zebrać na płycie bardzo inspirujący skład. Cieszę się, że muzycy Fairplay Quartet i Janek Stokłosa zostawili w tych piosenkach swojego ducha. Charakterystyczna dla naszych kompozycji jest także obecność smaczków elektronicznych, to połączenie pozwoliło nam udać się w różne rejony stylistyczne, czasem jest więc retro, a czasem dźwięki przybierają formę bardziej współczesną. Bliskie są mi także teksty Patrycji Kosiarkiewicz i Piotra Bukartyka, które z kolei zabierają słuchacza w rozmaite zakamarki ludzkiej duszy i w poruszający sposób opisują rzeczywistość.”

– dodaje Zosia Nowakowska

Płyta dostępna jest także we wszystkich serwisach streamingowych: TUTAJ

Więcej o zespole:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj