Gitary klasyczne Ortega RCE180G i RCE180GT z serii Traditional

0
Ortega-Traditional-Series_uptone

Poznajcie dwa nowe modele gitar klasycznych RCE180G i RCE180GT z serii Ortega Traditional Series, produkowane ręcznie w Hiszpanii.

Ortega RCE180G oraz RCE180GT mają litą płytę rezonansową z północnoamerykańskiego cedru otoczoną klonowym bindingiem, tył i boczki z drewna bubinga, mahoniową szyjkę oraz podstrunnicę i 12-otworowy mostek Ortega wykonane z palisandru. Całość wykończona jest lakierem na wysoki połysk.

Ortega-RCE180G-RCE180GT-Traditional-Series

Są to instrumenty pełnowymiarowe 4/4 o menzurze 650 mm (25,59 cala), sześciostrunowe, z 19 progami, siodełkiem szerokości 48 mm (1,89“) i wygodnym, cienkim przekrojem szyjki. Wycięcie w pudle rezonansowym zapewnia łatwy dostęp do wysokich pozycji. 

Ortega-MagusPro

Oba modele wyposażono w elektronikę Ortega MagusPro, dzięki czemu nadają się one znakomicie do występów na żywo, a także rozszerzają ich możliwości nagraniowe o sygnał DI. W zestawie z każdą z tych gitar otrzymamy firmowy pokrowiec Ortega Deluxe.

Ortega-RCE180G-RCE180GT-Traditional-Series

Ortega RCE180G i RCE180GT różnią się tylko grubością pudła – wersja GT (T od „Thinline“) ma płytsze pudło o grubości 75 mm, co przekłada się na bardziej komfortową grę oraz nieco jaśniejsze brzmienie.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

Więcej newsów Ortega Guitars: TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj