Decapitated wracają do Polski. Zarzuty wobec członków zespołu oddalone

0

Na kilka dni przed planowaną sprawą sądową oddalono zarzuty wobec członków polskiej metalowej kapeli Decapitated. Muzycy oskarżeni byli o porwanie i gwałt zbiorowy.

Do rzekomego gwałtu miało dojść po występie kapeli w Spokane, 31 sierpnia, a członków zespołu aresztowano w Santa Ana w Kalifornii we wrześniu 2017 roku. Polacy przebywali w areszcie aż do grudnia, kiedy zostali zwolnieni, wciąż jednak pozostając do dyspozycji sądu. Przez cały ten czas muzycy nie przyznali się do winy, a po niedawnym oddaleniu zarzutów  mogą wrócić do Polski.

Na Facebooku zespołu pojawił się komunikat:

“Pojawiły się nowe dowody, które pomogły wykazać, że zespół jest niewinny. Podczas procesu zespół miałby możliwość publicznego zaprezentowania tych dowodów, ale muzycy z zadowoleniem przyjęli wycofanie oskarżenia i cieszą się, że lada moment będą mogli powrócić do swoich polskich domów. Członkowie Decapitated – Wacław, Rafal, Michał i Hubert – serdecznie dziękują wszystkim, którzy wspierali ich w tym trudnym czasie: fanom, przyjaciołom i rodzinom.”

Więcej o sprawie znajdziecie na www.uptone.pl/muzyka/polska-grupa-metalowa-z-zarzutem-porwaniawww.uptone.pl/muzyka/decapitated-wydaje-oficjalne-oswiadczenie-dotyczace-oskarzenia-o-gwaltwww.uptone.pl/muzyka/afery-z-decapitated-ciag-dalszy-muzycy-oskarzeni-o-gwalt i uptone.pl/muzyka/czlonkowie-decapitated-zwolnieni-z-aresztu.

Decapitated istnieje już prawie 20 lat. Zespół jest jedną z kilku polskich kapel metalowych, których nazwy znają i szanują, pod każdą szerokością geograficzną. Vogg, który w 2009 roku zdecydował się reaktywować zespół, dwa lata po tragicznej śmierci brata Vitka, jest muzykiem nieustannie poszukującym. Dlatego też, choć techniczny death metal jest ciągle ważnym fundamentem stylu, w muzyce Decapitated słychać obecnie również echa thrashu i groove metalu.

Więcej o grupie znajdziecie na www.facebook.com/decapitated.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here