Decapitated wydaje oficjalne oświadczenie dotyczące oskarżenia o gwałt

0

Po głośnej sprawie z oskarżeniem o gwałt, członkowie grupy Decapitated wydali oficjalne oświadczenie w sprawie.

Pod koniec września, w trakcie trasy po Stanach Zjednoczonych, zespół został zatrzymany, a muzykom postawiono zarzut gwałtu zbiorowego. O sprawie dowiecie się też na www.uptone.pl/tag/decapitated.

Zespół po tygodniach milczenia w końcu zabrał głos. Swoje oświadczenie grupa zamieściła na oficjalnym kanale na Facebooku – “Po ekstradycji z Kalifornii do Waszyngtonu zespół został oskarżony. Chcielibyśmy podkreślić: postawienie zarzutów przez policję w Spokane było obowiązkową formalnością. Bez tego musieliby wypuścić zespół – nie jest to wyrok ani sugestia dotycząca winy lub niewinności. Jeszcze raz prosimy wszystkich, żeby poczekali na zeznania obu stron i decyzję sądu. Niektóre kwestie pozostają bezsporne: policjant, który przyjął skargę od poszkodowanej, stwierdził: “Nie widzę podstaw do aresztowania w sprawie gwałtu”. Postawienie zarzutów zajęło 30 dni, a po upływie tego czasu podejrzani zgodnie z prawem musieliby zostać zwolnieni. Członkowie zespołu stanowczo odrzucają zarzuty i są przekonani, że kiedy fakty i dowody ujrzą światło dzienne, zostaną wypuszczeni i będą mogli wrócić do domu. Osoby, które były tamtej nocy na miejscu i mogą mieć informacje pomocne w sprawie, proszone są o kontakt z adwokatem Steve’em Grahamem w Spokane, w stanie Waszyngton.”

Decapitated istnieje już prawie 20 lat. Zespół jest jedną z kilku polskich kapel metalowych, których nazwy znają i szanują, pod każdą szerokością geograficzną. Vogg, który w 2009 roku zdecydował się reaktywować zespół, dwa lata po tragicznej śmierci brata Vitka, jest muzykiem nieustannie poszukującym. Dlatego też, choć techniczny death metal jest ciągle ważnym fundamentem stylu, w muzyce Decapitated słychać obecnie również echa thrashu i groove metalu.

Więcej o grupie znajdziecie na www.facebook.com/decapitated.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here