Afery z Decapitated ciąg dalszy. Muzycy oskarżeni o gwałt

0

O ile na początku sprawa wyglądała na niezbyt trudną, w tej chwili muzycy powinni chyba zacząć się bać. Zespół Decapitated aresztowany w USA pod zarzutem porwania zmierzy się z oskarżeniem gwałtu.

Do rzekomego gwałtu miało dojść po występie kapeli w Spokane, 31 sierpnia. Kobieta, która 1 września o 2:00 w nocy poinformowała policję o porwaniu twierdzi, że została zgwałcona w łazience koncertowego busa Decapitated. Kobieta do busa została zaproszona wraz z koleżanką.
Oskarżycielka zeznała, że chwilę po wejściu do pojazdu, jeden z muzyków zaczął ją obmacywać. Wg informacji z serwisu www.spokesman.com, dowiedzieliśmy się, że w pewnym momencie członkowie Decapitated zaczęli rozmawiać po polsku patrząc na nią jak na zdobycz, a kiedy kobieta poszła do łazienki, wokalista poszedł za nią. Chwilę później dołączyli kolejni. W tym czasie jej koleżanka miała opuścić busa.

Kobieta po całym zajściu zgłosiła się do szpitala, gdzie została zbadana pod kątem napaści seksualnej. Jeden z muzyków zgodził się na pobranie materiału DNA do badań, natomiast dwóch odmówiło.
Co gorsza gitarzysta zespołu potwierdził, że widział kolegów uprawiających seks w łazience.

Muzycy poprosili o tłumacza i adwokata. Wszyscy czterej członkowie bandu przetrzymywani są w areszcie w Los Angeles County. Przed sądem staną prawdopodobnie w stanie Waszyngton, gdzie znajduje się miasto Spokane.

Prawnik muzyków zapewnia jednak – Mamy świadków, którzy mogą zeznać, że oskarżycielka odwiedziła zespół z własnej woli i rozstała się z nim na przyjaznych warunkach.

Jaka jest prawda dowiemy się zapewne w przyszłości.

O sprawie pisaliśmy też na www.uptone.pl/muzyka/polska-grupa-metalowa-z-zarzutem-porwania.

Więcej o grupie znajdziecie na www.facebook.com/decapitated.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here