Polska grupa metalowa z zarzutem porwania

0

Odbywający trasę koncertową w USA metalowy zespół Decapitated trafił za kratki. Muzykom postawiono zarzut porwania.

Zeznanie przeciwko zespołowi złożyła pewna kobieta. Stwierdziła ona, że po koncercie w Spokane metalowcy przetrzymywali ją wbrew jej woli. Artystów zatrzymano w sobotę w Santa Ana w Kalifornii, a ich sprawą zajmie się policja ze Spokane.

Zespół póki co nie wystosował jeszcze oficjalnego oświadczenia, jednak Steve Graham, adwokat muzyków twierdzi, że ma świadków, twierdzących, że kobieta odwiedziła zespół z własnej woli i rozstała się z nimi na przyjaznych warunkach.

Pochodzący z Krosna zespół Decapitated obecny jest na scenie blisko dwie dekady. Jest jedną z kilku polskich kapel metalowych, których nazwy znają, i szanują, pod każdą szerokością geograficzną. Vogg, który w 2009 roku zdecydował się reaktywować zespół, dwa lata po tragicznej śmierci brata Vitka, jest muzykiem nieustannie poszukującym. Dlatego też, choć techniczny death metal jest ciągle ważnym fundamentem stylu, w muzyce Decapitated słychać obecnie również echa thrashu i groove metalu. Ostatni longplay bandu to “Anticult” z lipca 2017 roku.

Więcej o grupie znajdziecie na www.facebook.com/decapitated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here