“Cappuccino” – posłuchajcie nowego singla Red Lips

0

Zapowiadając kolejny, trzeci już krążek zespół RED LIPS opublikował w sieci nowego singla. Piosenka nosi tytuł “Cappuccino”.

Cappucino” to zapowiedź nowej (trzeciej już) płyty pt. “Ja wam zatańczę“, która ukaże się w piątek 8 listopada. Utwór ten pokazuje nowe brzmienie, które może zaskoczyć.

Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych – to brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym wokalem wokalistki grupy, Rudej.

– Sami zastanawiamy się, jak to się stało, może nasłuchaliśmy się Chemical Brothers, może też nazbierało się już trochę rożnych wątków wymagających innej ekspresji. Z zasady jesteśmy rockowym zespołem i bunt mamy we krwi, dlatego na tej płycie znajdziecie charakterystyczne dla nas elementy, ale tym razem zaaranżowane w zupełnie nowy, świeży sposób. Taka zmiana wynika z potrzeby rozwoju artystycznego i osobistego. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po bardziej nowoczesne środki wyrazu. – Ruda i Lazer

Do wykreowania nowego brzmienia RED LIPS zaprosił uznanego producenta Arkadiusza Koperę (Męskie Granie 2019). Za warstwę tekstową odpowiada Ruda we współpracy z cenionymi tekściarzami m.in. Mysław Wałczuk, Michał Wiraszko, Patrycja Kosiarkiewicz.
Materiał został nagrany i zrealizowany w warszawskim studio Black Kiss Records.

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/RedLipsMusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here