“Boys Do Cry” – dwa koncerty i genderowy singiel Carnival Youth

0

Miesiąc przed premierą nowego krążka, łotewskie trio Carnival Youth zaprezentowało fanom nowy singiel, zatytułowany “Boys Do Cry”. Promując album “Good Luck” grupa wystąpi w Polsce na dwóch koncertach.

Premierę albumu “Good Luck” zespół zaplanował na 16 sierpnia. Krążek zawiera 12 utworów, które są idealnie zbalansowaną kompozycją czystej, niewinnej indie-rockowej radości i młodzieńczej melancholii. Jego premiera rozpocznie największą do tej pory trasę koncertową zespołu!


Koncerty CARNIVAL YOUTH odbędą się 17.09 w klubie BARdzo bardzo w Warszawie i 25.09 w klubie Próżność w Poznaniu.

Bilety w cenie 45 zł – 55 zł do kupienia na www.fource.pl.

Więcej o koncertach na: 
Warszawa – www.facebook.com/events/2155203234771037
Poznań – www.facebook.com/events/1213343165516274


Muzyka do “Boys Do Cry” powstała w trakcie wędrówki młodych artystów po łotewskich wsiach, gdzie napisali oni większość muzyki i tekstów do nowego albumu. Teledysk został nakręcony w Siguldzie na Łotwie, a wyreżyserował go Roberts Kuļenko. Więcej o pomyśle na klip mówi Roberts Vanags z Carnival Youth:

“Jednym z najgorętszych tematów dzisiejszych czasów jest równość płciowa. Kim jest prawdziwy mężczyzna? Co to znaczy być kobiecą kobietą? Kiedy mężczyzna zapewni sobie bezpieczeństwo i dostatek, jedynym powodem do płaczu pozostaje… kobieta. W tym świetnie wyreżyserowanym przez Robertsa Kuļenko filmie męska emocjonalność jest podkreślona w przesadny sposób, co wpisuje się w stylistykę i tradycje filmów klasy B z lat ’70. Z kolei “women’s power”, czyli siła kobiet, jest bardzo dosłownie zobrazowana poprzez faktyczną siłę fizyczną i niezależność. Dziewczyny nie mają tu problemu z kopaniem chłopaków, co symbolizuje nie tylko “walkę”, którą współczesne kobiety muszą przechodzić, ale też wewnętrzny świat mężczyzn – tak bardzo wrażliwy i podatny na krzywdę. Ale to nie znaczy, że dzisiaj brakuje w nas męskości. Chłopaki po prostu też płaczą. I to jest OK. Chodzi nam o szacunek do silnych, walecznych kobiet i do emocjonalności i wrażliwości mężczyzn”.

Więcej o zespole na www.facebook.com/CarnivalYouth.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here