[VIDEO] Naciągi REMO Controlled Sound

0

Dla wielu z Was z pewnością doskonale znane. Kto jednak o nich nie słyszał to temat warto odświeżyć, gdyż producent przygotował właśnie najnowszą prezentację video naciągów z tzw. “kropką” 🙂 Przypominamy zatem o naciągach marki REMO z serii Controlled Sound.

W ofercie producenta naciągów perkusyjnych REMO znajdziemy trzy modele z serii Controlled Sound i są to modele:

  • CONTROLLED SOUND CLEAR BLACK DOT: Jest to naciąg pojedynczy (jednowarstwowy) przezroczysty o grubości 10-mil (0,25 mm) z łatką wzmacniającą 5-mil (0,13 mm) na wierzchu. Jest on dostępny w szerokiej palecie rozmiarów od 6″ do 40″.  Są one bardzo wyraziste, o kontrolowanym, skupionym i krótkim wybrzmiewaniu, a dodatkowym atutem dzięki zastosowanej “łatce” jest wzmocnienia żywotności i wytłumienia niepotrzebnych przydźwięków. Jak wypowiadają się specjaliści ze sklepów muzycznych: przed laty był to najczęściej stosowany model na tomy przez rockowych bębniarzy. Coś dla miłośników brzmienia “vintage” i naturalnego krótkiego brzmienia tomów. Patrz perkusiści kapel heavy metalowych z lat 80.

  • CONTROLLED SOUND COATED BLACK DOT: Kolejny model to również pojedynczy naciąg o grubości 10-mil (0,25 mm) z łatką wzmacniającą 5-mil (0,13 mm), jednak występuje on już w wersji powlekanej (COATED), a łatka umieszczona jest od spodu. Dostępny jest w rozmiarach od 6″ do 18″ i jest propozycją, głównie wybieraną do werbli. Charakteryzuje się nieco ciemniejszą barwą w stosunku do w/w wersji CLEAR. Jak przeczytamy w wielu opiniach: “Łatka” na środku dodaje trwałości, ostrości brzmienia i również daje bardziej kontrolowane i skupione wybrzmienie.

  • CONTROLLED SOUND X COATED BLACK DOT: Ostatnią propozycją w serii jest model z oznaczeniem X, co oznacza, że jest nieco grubszy od swoich braci, a konkretnie 12-mil  (0,304 mm). Dostępny jest w rozmiarach 10″- 14″ i przeznaczony jest przede wszystkim do werbli zwłaszcza dla mocno grających bębniarzy, którzy nie chcą stosować membran dwuwarstwowych.

To oczywiście nie koniec naciągów z “łatką” gdyż znajdziemy także kilka tego typu modeli w seriach EMPEROR czy POWERSTROKE.

Więcej szczegółów na stronach
Producent: https://remo.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here