Autorski projekt Bartka Królika już niebawem

0

Jeśli nie jest Wam znane nazwisko Bartka Królika, oznacza to, że jeszcze wiele przed Wami. Muzyk od lat współpracujący z gwiazdami wielkiego formatu, planuje rozpocząć własny projekt. Poznajcie #PanaodMuzyki.

Bartek #PanodMuzyki Królik to polski multiinstrumentalista i wokalista, a także kompozytor, producent muzyczny i aranżer. Na swoich profilach w mediach społecznościowych zapowiada, że już niebawem zaskoczy wszystkich swoim autorskim projektem.

Polską scenę muzyczną zna na wylot. Jest współzałożycielem grupy Sistars, razem z Markiem Piotrowskim założył zespół Spoken Love oraz duet producencki Plan B. Od roku 2007 jest członkiem jednej z najbardziej przebojowych grup artystycznych Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej. Ma na koncie trzy muzyczne Fryderyki oraz dwie statuetki MTV European Music Award, sukcesy płyt Agnieszki Chylińskiej, Natalii Kukulskiej, Edyty Górniak i niezliczone featuringi dla najlepszych polskich raperów (Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Sokół i Pono). Jak sam przyznaje – jest jak Pan od muzyki.

Królik w swojej drodze artystycznej już od kilku lat szukał czasu na stworzenie własnego albumu. Jednak w ostatnich latach pracował przede wszystkim nad nowymi utworami z Łąki Łan oraz uczestniczył w trasach koncertowych Agnieszki Chylińskiej. W 2015 roku wspólnie ze Spoken Love wyprodukował album o tym samym tytule, którego singiel “Everlasting Love” został entuzjastycznie przyjęty przez fanów muzyki rozrywkowej.

Spoken Love jest naszym powrotem do domu. Wejrzeniem w głąb siebie. Jest to nasz debiut, w którym w sposób poetycki zawieramy swój światopogląd, to kim jesteśmy. Płyta opowiada o relacjach w zdehumanizowanej post- nowoczesnej rzeczywistości, w której toczy się walka pomiędzy iluzją a prawdą, światem materii a światem ducha. Jej przesłanie odwołuje się do głosu naszego sumienia. Poza tym jest to płyta o miłości – mówił w wywiadzie dla portalu Jazz Soul.

Po sukcesie debiutu Spoken Love, w następnym roku Bartek Królik wydał kolejne dwie płyty tym razem Syntonię z Łąki Łan oraz Forever Child z Agnieszką Chylińską. W pełni pochłonięty projektami artystycznymi Królik, przeplatał trasę koncertową zespołu z występami na scenie podczas Forever Child Tour. Bilety na dwuletnią, polską i europejską trasę z Agnieszką Chylińską rozeszły się w błyskawicznym tempie. We wrześniu 2018 #PanodMuzyki ruszył w kolejną trasę koncertową z Pink Punk tej samej artystki, do której muzykę skomponował razem z Markiem Piotrowskim. Duet producencki okazał się strzałem w dziesiątkę co sprawiło, że krążek otrzymał status złotej płyty. Album zadebiutował na drugim miejscu polskiej listy sprzedaży. Posłuchajcie singla Mam zły dzień promującego całą płytę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj