Bończyk / Krzywański / Nowak w utworze Republiki – “Psy Pawłowa”

0

W październiku 2020 odbył się w Radio Gdańsk koncert tria Bończyk / Krzywański / Nowak. Jednym z nich była nowa wersja utworu Republiki “Psy Pawłowa”, która promuje nadchodzący album “Czarno-białe ślady”.

„Czarno-białe ślady” to projekt, który powstał w 2013 r. z okazji kolejnej smutnej rocznicy odejścia Grzegorza Ciechowskiego. Koncert odbył się przy ul. Mysiej 3 w Warszawie w niegdysiejszej siedzibie cenzury. Występ został na tyle ciepło przyjęty, że… „Czarno-białe ślady” trwają już ponad siedem lat, a początkowo dwuosobowy skład – Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański – powiększył się o Kubę Nowaka.

W październiku 2020 r., na zaproszenie dziennikarza Kamila Wicika, w Radiu Gdańsk odbył się intymny koncert, który najpierw został zarejestrowany, a teraz ukazuje się na płycie. Na wydawnictwie wypełnionym nowymi i akustycznymi interpretacjami przebojów Republiki.

“Zagraliśmy zamknięty, wręcz intymny koncert, sprawiając sobie przyjemność występu w świetnym miejscu, w otoczeniu zawodowych realizatorów, prezentując nowe wersje znanych republikańskich utworów. Ale w szczególny sposób dotarło też do nas, że każdy przekaz czy artystyczna wiadomość, muszą mieć możliwość dotarcia do odbiorcy. Potrzebujemy tej relacji jak tlenu. A pozbawieni jej pozwalamy na zadawanie zbyt wielu bezradnych pytań o sens naszej drogi. Zapis i przebieg tej sesji nagraniowej poleciał w radiowy eter i pozostaną na tej płycie. Zawsze warto zostawić po sobie jakieś ślady.”

– opowiadają muzycy

Na płycie znalazły się takie utwory jak “Odchodząc”, “Arktyka”, “Tu jestem w niebie”, “Przeklinam cię za to”, “Tak tak to ja”, “Nie pytaj o Polskę”, “Biała flaga”, “Tobie wybaczam”, “Obcy astronom”, “Koniec czasów”, a także “Psy Pawłowa”, który został wybrany na singiel promujący album.

Album “Czarno-białe ślady” tria w składzie Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański, Kuba Nowak ukaże się nakładem wytwórni MTJ 29 stycznia 2021 r.

Więcej szczegółów:Bończyk / Krzywański / Nowak – Psy Pawłowa:

Obserwuj artystów na Facebooku:
Obserwuj MTJ w mediach społecznościowych:
Subskrybuj kanał MTJ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here