Bob Dylan nie planuje odebrać Nagrody Nobla?

3

Nie tak dawno temu poinformowaliśmy was o Literackiej Nagrodzie Nobla dla Boba Dylana. Jednak do tej pory nie wiadomo, czy artysta odbierze przyznane mu wyróżnienie.

Wszystko przez to, że Komitetowi Noblowskiemu nie udało się skontaktować z muzykiem. Sara Danius, przedstawicielka Komitetu, informuje, że maile i telefony pozostają bez konkretnego odzewu:
bob-dylan-made-in-america-icon

“W tej chwili nie robimy już nic. Dzwoniłam, wysyłałam maile do jego najbliższych współpracowników, otrzymując od nich przyjazne odpowiedzi. Jeśli nie przyjedzie do Sztokholmu, to trudno. I tak odbędzie się wielka impreza ku jego czci.”

Dylan nagrodę miał odebrać 10 grudnia w Sztokholmie.
Jego twórczość, nagrodzoną  m. in. wieloma nagrodami Grammy i Oscarem, możemy podziwiać nieustannie od końca lat 50.

Dylan jest autorem takich utworów, jak:
Lay Lady Lay, Knockin’ on Heaven’s Door,
Blowin’ in the Wind, czy Like a Rolling Stone.

3 KOMENTARZE

  1. Ja raczej myślę, że on osiągnął już wszystko, czego pragnął. Z noblem, czy nie, jest po prostu człowiekiem spełnionym <3

  2. To ciekawe, że od lat kibicuje Dylanowi, że w końcu kapituła noblowska zbierze się na odwagę i przyzna to wyróżnienie Mistrzowi. No i proszę, w końcu jest. Ale tak sobie myślę, czy od momentu gdy laureatem pokojowego Nobla został Mr President of the USA Barrack Obama Nobel nie stał się faux pas dla takich odszczepieńców jak Dylan. Bo mimo wielkiej czci jaką jest obdarzony, ciągle jest odszczepieńcem, myśli inaczej niż większość i poprzez ostentacyjne zlewanie szwedzkich akademików daje temu wyraz. Dylan jest i będzie wielki, z Noblem czy bez.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here