Tak, jak zapowiadali, zespół Ørganek chwilę po 20:00 w poniedziałek, 20 lutego zaprezentował teledysk do utworu “Czarna Madonna”. Utwór wyreżyserowany przez Jerzego Skolimowskiego promuje drugą płytę formacji . W klipie w głównej roli występuje Kora.

Ubrana w czarną suknię i z koroną na głowie Kora stoi w pustce, a wokół niej wiruje coś, co na myśl przywodzi płatki śniegu. Teledysk jest mroczny, a wrażenie to potęguje statyczność postaci, powiewający za jej plecami tiul i  ruch ograniczony jedynie do mrugnięcia powiek.

Tomasz Organek, wokalista grupy o pracy nad teledyskiem mówi – Współpraca z Jerzym Skolimowskim i Korą przebiegała w atmosferze pełnego skupienia, zaufania i szacunku do wspólnej pracy. Wszyscy mieliśmy poczucie, że pracujemy nad czymś wyjątkowym, niemalże mistycznym i dało się to wyraźnie odczuć na planie. Jestem wdzięczny firmie Platige Image i całej ekipie na czele z Adam Sikorą, wybitym operatorem filmowym, za zaangażowanie i profesjonalizm.

Album “Czarna Madonna” ukazał się 4 listopada 2016 roku. Zespół nawiązuje nim do pierwszego krążka, chodź tym razem wszystko brzmi nowocześniej. “Czarna Madonna” jest dużo bardziej złożona, słychać w niej nawet odniesienia do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here