Björk zapowiada nowy teledysk

0

Björk kilka dni temu opublikowała trailer do Family – nowy, krótki film zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości. Utwór ten, w pełnym wydaniu i pod tym samym tytułem pojawi się w albumie Vulnicura.

Teledysk, wyreżyserowany przez filmowca Thomasa Huanga, w całości wyświetlony zostanie na Montreal’s DHC/ART Foundation for Contemporary Art jako część większej wystawy futurystycznych projektów islandzkiej piosenkarki. Wystawa trwa od 15 października do 12 Listopada.  Teaser dostępny jest do obejrzenia pod tym adresem.

255f5f1900000578-0-image-a-63_1423186577622


“Historia opowiada o kobiecie, która podróżowała przez Islandię, próbując poskładać z powrotem w całość siebie i złamane serce. ” – tak Huang opisuje Family. “Wszystkie krajobrazy, które możecie zobaczyć w teledysku, to skany miejsc, w których kręcono Black Lake. To bardzo znaczące zdjęcia, nie są po prostu zdjęciami jakiegokolwiek kawałka Islandii…Wybierzecie się w magiczną podróż, niczym na latającym dywanie utkanym z tych widoków przez Jamesa Merry. Björk rzeczywiście pojawia się w teledysku, jej ruchy nakręcone zostały techniką motion-capture (przechwytywanie ruchu).”


Family jest trzecim klipem nagranym w wirtualnej rzeczywistości, jaki pojawi się na Vulnicura. Björk poprzednio wypuściła już dwa wciągające nagrania – Black Lake i Stonemilker. Oba utwory zobaczyć możecie poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here