Audioriver ogłasza drugą pulę artystów

0

Organizatorzy festiwalu Audioriver ogłosili kolejną pulę artystów, którzy dołączą do line-upu 15 edycji imprezy. Na płockich scenach zaprezentują się m.in. Artbat, Catz ‘n Dogz, Lane 8 oraz ZHU.

Bryan Gee ft. MC Felon, Catz ‘n Dogz, Dr. Rubinstein, Fred V, Joyhauser, Lane 8, Kas:st live, Viper Diva (Shlømo & Hadone) live, Zardonic & Fickle6 present Takeover oraz ZHU – to pełna lista nowych wykonawców, którzy wystąpią podczas 15 edycji festiwalu Audioriver.

O festiwalu samym w sobie oraz artystach ogłoszonych w pierwszej puli przeczytacie w tekstach Audioriver ogłasza datę 15 edycji festiwalu oraz Poznaliśmy pierwszych wykonawców Audioriver 2020.

Bilety na festiwal można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce (pełna lista pod adresem https://www.ebilet.pl/punkty-sprzedazy).
Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na www.facebook.com/events/587923465292302 oraz www.audioriver.pl.

Jednym z najważniejszych wydarzeń 15. edycji Audioriver będzie występ amerykańskiego producenta o pseudonimie ZHU. Do tej pory odwiedził Polskę tylko raz – właśnie na naszym festiwalu w 2017 roku. Przełomowy w jego karierze singiel „Faded” rozszedł się na całym świecie w liczbie ponad 10 milionów kopii i przyniósł mu nominację do Grammy. Do prac nad swoim najnowszym albumem „Ringos Desert” z 2018 roku ZHU zaprosił gości z odległych muzycznie światów, m.in. Tame Impala czy TOKiMONSTA.

Nieco inne oblicze muzyki elektronicznej niż ZHU na swoim nowym albumie prezentuje Lane 8. „Brightest Lights” to trzeci w karierze longplay Daniela Goldsteina, który od niedawna prowadzi własny label o nazwie This Never Happened (wcześniej związany z Anjunadeep). Materiał z wydanej na początku roku płyty to mieszanka lżejszych odmian elektroniki, które brzmią świetnie w każdej sytuacji, od klubowych imprez, przez sceny festiwalowe po domowe Hi–Fi. Ciekawy i zróżnicowany album wydali niedawno ulubieńcy stałych bywalców Audioriver, polski duet Catz ‘n Dogz. Na krążku pt. „Friendship” gościnnie pojawili się m.in. Taco Hemingway, Rosalie. i WhoMadeWho.

Rok 2019 niewątpliwie był przełomowym okresem w karierze duetu Artbat, których utwory stale pojawiały się w setach takich gwiazd, jak Solomun, Joris Voorn czy Pete Tong. W ciągu 10 miesięcy, ich występ w Rio De Janeiro został obejrzany ponad 6 milionów razy, nie wspominając o dziesiątkach innych świetnie przyjętych setów m.in. w USA, Azji, Brazylii i całej Europie. Dużo dobrych występów ma za sobą także francuski duet Kas:st, którego produkcje od niedawna sygnuje uznana wytwórnia Afterlife. Jedną z nich – „The Hymn Of Fallen Dreams” zremiksowali właściciele labelu, czyli Tale Of Us.

Festiwalowy line-up rośnie w siłę także w kontekście mocniejszych i energetycznych brzmień elektroniki. Dr. Rubinstein to jedna z najbardziej ekspresyjnych i żywiołowych postaci na DJ-skiej scenie, która od lat rozgrzewa publikę mieszanką brzmień acid, electro i techno. Po podobnych obszarach muzycznych poruszają się Stijn i Joris z duetu Joyhauser, czyli kolejni – po Amelie Lens i Charlotte de Witte – coraz bardziej znani reprezentanci belgijskiej sceny. Energii nie zabraknie na pewno też podczas pierwszego polskiego występu Viper Diva, czyli duetu, za którym stoją Shlømo i Hadone.

Coraz ciekawiej prezentuje się festiwalowy skład przedstawicieli muzyki drum & bass, choć do ogłoszenia pozostało jeszcze kilkunastu reprezentantów tego nurtu. Fred Vahrman to producent znany z duetu Fred V & Grafix, który od niedawna skupia się również na solowej twórczości. Z kolei Bryan Gee to weteran sceny, znany szczególnie z działalności jego wytwórni V Recordings, gdzie swoje produkcje wydawały m.in. takie ikony gatunku, jak Goldie czy Roni Size. Ostatni z ogłoszonych projektów to Zardonic & Fickle6 present Takeover.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here