Aretha Franklin ciężko chora

0

Nie lubimy dzielić się takimi informacjami. Znacznie lepiej byłoby napisać, że niepodzielna “Królowa Soulu”, Aretha Franklin planuje wydanie nowego albumu. Niestety prawda tym razem jest inna i z przykrością dzielimy się z wami wieścią, że jedna z najjaśniej błyszczących gwiazd muzycznego nieba jest umierająca.

Kiedy jeszcze w marcu lekarz zabronił Arecie Franklin koncertować, fani piosenkarki zadrżeli. Dziś okazuje się, że mająca już 76 lat legendarna wokalistka jest ciężko chora – choruje na nowotwór od 2010 roku. Gwiazda nie pojawiła się m.in na festiwalu jazzowym w Nowym Orleanie.

Aretha Franklin otrzymała od lekarza zakaz koncertowania i polecenie wypoczynku przez co najmniej dwa miesiące. Aretha Franklin jest głęboko rozczarowana, że nie będzie mogła wystąpić na New Orleans Jazz & Heritage Festival.” – informuje menadżer artystki.

Kariera Arethy Franklin rozpoczęła się w 1956 roku. Ogromną popularność Amerykanka zdobyła pod koniec lat 60. i na początku 70. XX wieku. Ma na koncie przeboje “I Never Loved A Man (The Way I Love You)”, “Respect”, “Baby I Love You”, “Chain Of Fools”, “(Sweet Sweet Baby) Since You’ve Been Gone”, “Think”. W 1987 roku artystka została pierwszą kobietą, która została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Piosenkarka ma na koncie 20 nagród Grammy (w tym dwie honorowe) oraz 20 przebojów numer jeden na Billboard R&B Singles Chart. Ostatnia płyta Arethy Franklin to “Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics” z 2014 roku.

Więcej o artystce na www.facebook.com/arethafranklin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here