[17-18/10/2020] ECHOPLEX Techno Masterclass w Krakowie

172

Kolejna seria warsztatów dla technomaniaków. Tym razem Techno Masterclass, SoleilBookings i Soleil Records zapraszają na całodniowe warsztaty tworzenia muzyki TECHNO do krakowskiego klubu Prozak 2.0!

Niezmiennie od roku mamy fantastyczną przyjemność zapraszać Was na warsztaty z serii ECHOPLEX Techno Masterclass. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by nie tylko podszlifować posiadane już umiejętności, ale także nauczyć się czegoś nowego i przenieść swoje kompozycje na kolejny poziom.
Podczas tych intensywnych warsztatów Echoplex poprowadzi Was przez: nagrywanie, produkcje, projektowanie dźwięku zarówno na sprzęcie, jak i oprogramowaniu oraz przygotowanie i zagranie swojego własnego live actu.

Warsztaty skierowane są zarówno do początkujących adeptów tego gatunku muzyki, jak i do tych bardziej zaawansowanych.

Szybka ankieta. Jeśli: 

 • próbujecie tworzyć swoje utwory techno ale nie potraficie ich dokończyć?
 • robicie swoją muzykę, ale czujecie, że może być lepsza?
 • nie wiecie, jak znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy stopą a basem?
 • chcecie udoskonalić swój własny warsztat i wypracować efektywny work-flow?
 • używacie różnych wtyczek ale chcecie dowiedzieć się, z jakich naprawdę urządzeń oraz wtyczek korzystają producenci Techno?
 • macie gotowe kawałki i chcecie je prezentować na żywo, lecz nie wiecie jak to zrobić?
 • po prostu interesujecie się muzyką techno, ale nie macie pojęcia o jej produkcji a chcielibyście zacząć tworzyć swoje utwory?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że ECHOPLEX Techno Masterclass jest przeznaczone właśnie dla Was!

W programie między innymi:

 • Warsztaty oraz wykłady poświęcone produkcji techno
 • Pokazy, ćwiczenia praktyczne, prezentacje, demonstracje,
 • Analizy przypadków, wgłębienie się w archiwalne sesje muzyki techno
 • Analiza sesji abletonowych templetów oraz set-upów.
 • Demonstracje surowych produkcji oraz ich mix downu.
 • Koncert elektroniczny & Event oraz Synth Jam
 • Konkursy
 • Feedback session
 • Panel dyskusyjny oraz QA

BILETY:

CZAS TRWANIA:

 • sobota: 12:00-20:00
 • niedziela: 10:00-15:00

MIEJSCE:

 • Klub Prozak 2.0, Kraków, plac Dominikański 2-1

Strona wydarzenia na FB:

Więcej szczegółów
https://technomasterclass.com
https://www.facebook.com/peterechoplex

Prowadzacy:

Echoplex – Soleil / Synewave / ARTS / Soma – Glasgow.
Kompozytor, producent, realizator dźwięku, DJ, właściciel wytwórni Soleil Records.

Echoplex, będący ostoją kręgów techno na całym świecie od ponad 30 lat, zyskał reputację jednego z najbardziej unikalnych artystów muzyki elektronicznej w różnych stylach i aliasach. Zainspirowany ścieżką dźwiękową do takich filmów jak Space Odyssey 2001, TRON czy Gwiezdne wojny, w bardzo młodym wieku zainteresował się światem dźwięków elektronicznych. Uczęszczał do szkoły muzycznej F. Chopina w Warszawie, gdzie grał na perkusji i śpiewał w chórze gregoriańskim.

Echoplex miał szczęście, że w czasach, gdy Polska była podzielona przez żelazną kurtynę, wyruszył w świat, zaczynając od Włoch, gdzie w wieku 13 lat został rezydentem klubu, po 2 latach przekroczył ocean i wylądował w Windsor (obok Detroit).

Echoplex, znajdując partnera w zaprzyjaźnionym techno Damonie Wildie, zaczął wydawać single w legendarnej wytwórni Synewave Records, w tym w ramach wspólnego projektu Niteworks.

Na początku 2000 roku nadszedł właściwy czas, aby Echoplex zainicjował swój własny label, Soleil Records, wydajac swoją własną EP-kę The World Energy. Później powracając z „This Is My Techno Melody” i The Solar Experience, Echoplex połączył rave w stylu lat 90. z precyzją możliwą tylko dzięki nowoczesnym technikom produkcji.

Dzięki dyskografii obejmującej teraz potrójne cyfry w takich wytwórniach jak Soleil, Synewave, ARTS i Soma, Echoplex koncertował w całej Europie, Azji i obu Amerykach, bujając tłumy festiwalowe i masywne klubowe noce. Jako jeden z nielicznych występował wielokrotnie w legendarnych Berghain i Tresor. Był również słyszany na festiwalu Creamfields, Awakenings, Audioriver, Atonal, żeby wymienić tylko kilka.

Teraz, jako profesjonalny i certyfikowany trener, przenosi swoje umiejętności i zdobytą wiedzę na kolejną falę artystów techno na całym świecie. Specjalizuje się w projektowaniu dźwięku i występach na żywo (i pomimo wielu lat pracy w tej dziedzinie, ciągle pracuje nad doskonaleniem własnych technik).

W 2019 roku założył Soleil Bookings, którego głównym celem jest reprezentowanie międzynarodowych artystów, organizowanie wydarzeń i koncertów, a także organizowanie szkoleń i specjalnych warsztatów w formie Masterclass. Obecnie mieszka w Szkocji i przygotowuje krótka jesienna trase koncertowa z wyjątkowymi występami i warsztatami, które zostaną wkrótce ogłoszone.