Sennheiser Memory Mic: nowy bezprzewodowy mikrofon dla smartfonów!

0

Vlogerzy, muzycy i nie tylko… Szykujcie się! Sennheiser ma dla was kolejną niespodziankę, którą poznamy podczas Targów IBC 2018 we wrześniu w Amsterdamie. Sennheiser Memory Mic i dedykowana bezpłatna aplikacja, pozwolą na tworzenie wysokiej jakości treści audio-video za naciśnięciem jednego przycisku!

Rejestrowanie za pomocą naszych telefonów wysokiej jakości obrazu, nawet w 4K jest już standardem. A co z dźwiękiem? Tu niestety technologia zaimplementowana w nasze smartfony stwarza nam spore ograniczenia, więc musimy się wspomagać zewnętrznymi mikrofonami. Sennheiser Memory Mic będzie z pewnością atrakcyjnym kąskiem dla fanów dobrego brzmienia w niezwykle mobilnym wydaniu!

Ten niewielki i lekki mikrofon zapewnia doskonały dźwięk i działa w każdej odległości od smartfona. Jak podaje dystrybutor, firma Aplauz Audio, Memory Mic będzie dostępny w Polsce jeszcze w sierpniu tego roku w cenie katalogowej 859 zł!

„Dźwięk odgrywa bardzo ważną rolę w filmach video. Pozwala na błyskawiczne zbudowanie
odpowiedniego nastroju, wywołuje emocje i przywołuje na nowo piękne chwile. Dlatego
stworzyliśmy kolejne narzędzie, które umożliwia rejestrację dźwięku wysokiej jakości przy
użyciu smartfona. Z bezprzewodowego mikrofonu Memory Mic korzysta się równie wygodnie i łatwo jak z telefonu. Wystarczy zsynchronizować Memory Mic z dedykowaną aplikacją przez Bluetooth, przypiąć go za pomocą bezpiecznego dla ubrań klipsa magnetycznego i już można tworzyć wyjątkowe treści video”powiedział Tobias von Allwoerden, starszy menedżer ds. produktu Professional Audio w firmie Sennheiser

Bogaty dźwięk

Memory Mic umożliwia tworzenie bogatych pejzaży dźwiękowych dla treści video, niezależnie od tego, czy są to codzienne vlogi, filmy z podróży, programy kulinarne, czy podcasty. Podczas nagrywania z użyciem Memory Mic wbudowany mikrofon smartfona będzie również aktywny i zarejestruje dźwięk z otoczenia, co pozwala nagrać komentarz i jednocześnie zachować oryginalny pejzaż dźwiękowy. Można na przykład nakręcić reportaż z fascynującego miejsca i zarejestrować jego tło dźwiękowe lub odtwarzać muzykę w tle, równocześnie przekazując instrukcje w filmie sportowym. Po nagraniu obrazu wystarczy uruchomić mikser audio w aplikacji Memory Mic i ustawić żądany balans między dźwiękiem otoczenia a tym zarejestrowanym za pomocą aplikacji Memory Mic.

Zawsze gotowy do użycia

Poza funkcją miksera audio w aplikacji, Memory Mic oferuje łatwą, wykonywaną jednym dotknięciem, synchronizację dźwięku i obrazu oraz wygodne ładowanie przez USB. Ponadto nie trzeba się martwić o utratę zasięgu: po sparowaniu mikrofonu z aplikacją na smartfonie przy użyciu Bluetooth można nagrywać w dowolnej odległości od telefonu – wystarczy przypiąć Memory Mic klipsem magnetycznym do odzieży osoby, którą chcemy sfilmować.

Zaawansowane technologie w mobilnym wydaniu

Memory Mic wyposażono w wysokiej jakości kapsułę pojemnościową Sennheiser o charakterystyce wszechkierunkowej, dzięki czemu mikrofon szczególnie dobrze tłumi szum wiatru, a nagranie nie traci na jakości, gdy mówiący zmienia kąt lub odległość od mikrofonu. Aplikacja pozwala na wybór spośród trzech poziomów czułości, zapewniających dostosowanie do głośniejszych lub cichszych głosów. Czas pracy Memory Mic wynosi do czterech godzin, a pełne naładowanie wbudowanej baterii litowo-polimerowej przez port USB zajmuje maksymalnie dwie godziny. W ciągu godziny bateria ładuje się do około 70% pełnej pojemności.

Miejsce na dodatkowe akcesoria

Ponieważ bezprzewodowy mikrofon Memory Mic nie wymaga użycia wejścia w smartfonie, nadal można korzystać z dodatkowych akcesoriów, takich jak gimbal lub nawet podłączyć dodatkowy mikrofon przewodowy, jeśli chcemy przeprowadzić wywiad. W przypadku iPhone’ów Sennheiser proponuje na przykład mikrofony HANDMIC Digital lub ClipMic Digital. Doskonałym narzędziem jest również inteligentny zestaw słuchawkowy AMBEO do przestrzennego nagrywania dźwięku 3D. Jest on w pełni zgodny z Memory Mic i zapewnia wysokiej jakości odtworzenie dźwięku otoczenia, co jest szczególnie przydatne przy filmach podróżniczych.

W zestawie z mikrofonem użytkownik otrzyma przewód do ładowania przez USB i krótką instrukcję. Bezpłatna aplikacja Sennheiser Memory Mic jest dostępna do pobrania w Apple App Store i Google Play. Wkrótce dostępna będzie specjalna osłona do nagrywania na wolnym powietrzu przy silnym wietrze.

Więcej szczegółów:
Producent: en-de.sennheiser.com/memory-mic
Dystrybutor: aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here