Otul się dźwiękiem ze słuchawkami PSB M4U 8

0

Czy jest coś lepszego, niż zatonięcie w realistycznym i pełnym brzmieniu swoich ulubionych utworów? Nowe słuchawki PSB M4U 8 przeniosą was w świat niewyobrażalnych doznań akustycznych.

PSB M4U 8 to bezprzewodowe, zamknięte słuchawki wokółuszne, których głównym atutem jest autorski system RoomFeel™. Jego zadaniem jest zwiększenie realizmu brzmienia muzyki poprzez „efekt pokoju”, czyli wpływ pomieszczenia odsłuchowego na brzmienie podczas korzystania z kolumn głośnikowych. Autorski system PSB sprawia, że muzyka niemal dosłownie otacza słuchacza.

W PSB umieszczono 40-milimetrowe przetworniki dynamiczne. Ich nominalna impedancja wynosi 32 Ω, a maksymalna moc sięga 30 mW. Głośniki pracują wewnątrz zamkniętych obudów, co w znacznym stopniu przyczynia się do uzyskania mocnego, głębokiego basu i dodatkowo chroni użytkownika przed przenikaniem do uszu hałasu z zewnątrz.
Aby niemal całkowicie wyeliminować wpływ szumu otoczenia na odtwarzany dźwięk, projektanci PSB wzbogacili swoje słuchawki o układ aktywnej redukcji hałasu (ANC). Ten niezwykle efektywny system wykorzystuje aż cztery mikrofony (większość konstrukcji używa tylko dwóch) i udostępnia specjalny tryb „Transparency”. Dzięki niemu, po naciśnięciu przycisku regulacji głośności, dźwięk muzyki zostaje ściszony o 30 dB, a użytkownik może usłyszeć to, co dzieje się wokół niego. Ponadto wbudowane mikrofony umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych, zamieniając M4U 8 w zestaw głośnomówiący.

Słuchawki skierowane są zarówno do osób nie lubiących plątać się w kablach, jak i miłośników tradycyjnych rozwiązań. Dzięki bezprzewodowej łączności Bluetooth® z kodekiem aptX™ HD model M4U 8 zapewnia wysoką jakość dźwięku bezprzewodowego. Aby móc korzystać z połączenia Bluetooth oraz systemu ANC, do słuchawek dołączane są akumulatory, które po pełnym naładowaniu zapewniają energię na 15 godzin pracy.

Tradycjonalistów zadowolą dwa odłączane przewody. Obydwa mają 1,5 m długości, ale jeden z nich zakończony jest wtykiem mini-jack 3,5 mm, a drugi złączem USB. Kabel z USB pozwala na podłączenie słuchawek do portu USB w komputerze i oprócz przesyłania sygnału audio wykorzystywany jest także do ładowania akumulatora w słuchawkach. Dodatkowo do słuchawek dołączona jest przejściówka na 6,3 mm oraz adapter samolotowy.

Klasę słuchawek potwierdzają wysokiej jakości materiały wykończeniowe i łatwość obsługi. Pałąk pokryty jest skórą, natomiast wokółuszne kołnierze wypełnione są miękką pianką, która zwiększa komfort użytkowania. Nauszniki zawieszone są przy wykorzystaniu żyroskopowego systemu mocowania, który umożliwia optymalne dopasowanie słuchawek do głowy użytkownika. Sterowanie odtwarzaniem muzyki oraz regulację poziomu głośności ułatwiają przyciski wbudowane w słuchawki, a prostotę nawiązywania połączenia bezprzewodowego gwarantuje NFC.

Na polskim rynku słuchawki PSB M4U 8 zadebiutują w drugim kwartale br. Nominalna cena detaliczna modelu wyniesie 1699 zł.

Więcej info:
Producent – www.psbspeakers.com
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here