Nowy poziom Hi-Fi z serią 800 od Denon

0

Od blisko 100 lat firma Denon doskonali się w zakresie inżynierii dźwięku. Efektem ostatnich prac japońskiej marki jest nowa seria Denon 800 – najwyższej jakości system HiFi dla entuzjastów audio.

Zbudowana w oparciu o zaawansowane obwody i technologie zastosowane we flagowych modelach marki, seria 800 zapewnia czysty, przejrzysty dźwięk z płyt CD, MP3, winylu a nawet strumieniowej transmisji muzyki. W skład nowej serii wchodzą zintegrowany wzmacniacz PMA-800NE, odtwarzacz CD DCD-800NE i odtwarzacz sieciowy DNP-800NE.

  • Wzmacniacz PMA-800NE bazuje na doświadczeniu zdobytym podczas prac rozwojowych nad high-endowym modelem PMA-2500NE. Przy mocy wyjściowej 85 W na kanał (do 4 Ω) oraz dzięki sekcji wzmacniacza Denon wykorzystującej technologię Advanced High Current (AHC), model ten zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, równoważąc wysoką moc oraz efektowną dynamikę z subtelnymi detalami muzycznymi. Wzmacniacz jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi współczesnymi, zaawansowanymi systemami audio, oferując zarówno wejścia analogowe jak i cyfrowe. Dźwięk wysokiej rozdzielczości jest obsługiwany za pomocą gamy czterech wejść cyfrowych – trzech optycznych i jednego koaksjalnego – a wbudowany konwerter cyfrowo analogowy jest w pełni kompatybilny z plikami o częstotliwości do 192 kHz / 24 bitów.
  • Odtwarzacz sieciowy DNP-800NE może obsługiwać zarówno pliki przechowywane w sieci lokalnej, jak i strumieniować muzykę z serwisów takich jak Spotify, Amazon Music, Napster, SoundCloud, Deezer, Tidal, kanały radia internetowego TuneIn i innych. Dodatkowo urządzenie wyposażono w łącze Bluetooth lub AirPlay 2, dzięki któremu można słuchać muzyki bezpośrednio z urządzeń przenośnych. Oprócz formatów stratnych, takich jak MP3, WMA i AAC, DNP-800NE odtwarza również bezstratne formaty ALAC, WAV i FLAC HD (do 24-bitów, 192 kHz) oraz DSD 2.8 / 5.6MHz, z odtwarzaniem gapless plików DSD, WAV, FLAC i ALAC ze streamingu sieciowego oraz z nośników USB. Dodatkowym atutem odtwarzacza DNP-800NE jest wbudowana technologia HEOS, pozwalająca połączyć się z wieloma urządzeniami obsługującymi HEOS, w tym z głośnikami bezprzewodowymi oraz innymi komponentami Denon, aby stworzyć system muzyczny multiroom do dzielenia się muzyką w całym domu.
  • Odtwarzacz CD, DCD-800NE został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej obsługiwać odtwarzanie muzyki zarówno z płyt CD, jak i treści audio wysokiej rozdzielczości. Dzieje się tak dzięki tej samej technologii Denon Advanced AL32 Processing Plus, która została zastosowana w odtwarzaczu sieciowym DNP-800NE. Wejście USB umożliwia podłączenie urządzeń pamięci masowej, z których można bezpośrednio odtwarzać muzykę w wysokiej rozdzielczości 192 kHz / 24 bitów oraz DSD 2,8 / 5,6 MHz. Podobnie jak wszystkie komponenty z serii 800NE, odtwarzacz CD ma konstrukcję odporną na wibracje. Starannie dobrane komponenty zastosowane w całej ścieżce sygnału, dopracowana sekcja zasilania oraz tryb Pure Direct – wszystko to ma na celu uzyskanie możliwie najczystszego dźwięku.

Nowe modele PMA-800NE (2 195 zł), DCD-800NE (1 695 zł) są już dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów DENON, model DNP-800NE (2 195 PLN) będzie dostępny we wrześniu 2018.

Więcej info:
Producent – www.denon.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here