Magico M2 – nowa trójdrożna kolumna głośnikowa

0

Lider amerykańskiego rynku hi-endowych systemów nagłośnieniowych, Magico, wprowadził do oferty nowoczesną kolumnę głośnikową Magico M2. Najnowszy, wolnostojący model wyposażony jest między innymi w cztery przetworniki.

Magico M2 niesie ze sobą wiele rozwiązań technicznych znanych z modeli M6 i M3, np. podobnie jak w M6 znajdziecie tu wykonaną z wielu warstw włókna węglowego obudowę typu monocoque. Jej konstrukcja zapewnia nie tylko wysoką wytrzymałość, ale również niewielką wagę i stosunkowo nieduże wymiary zewnętrzne. Ponadto, zakrzywione ścianki wewnętrzne i zewnętrzne minimalizują powstające wewnątrz fale stojące i eliminują zewnętrzne dyfrakcje.

M2 wykorzystuje 28-milimetrową berylową kopułkę wysokotonową pokrytą warstwą diamentu. Jej innowacyjna budowa zapewnia wyjątkowo długi zakres ruchu skokowego membrany i wykorzystuje specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy, dopasowany do czułości i możliwości przenoszenia mocy M2, przy zachowaniu ultraszerokich charakterystyk dyspersji i minimalnych zniekształceń.

Nowo opracowany 152-milimetrowy głośnik średniotonowy Magico M2, wyposażony jest w podwieszony neodymowy system napędowy, który wykorzystuje dwa bardzo duże magnesy zapewniające ultra stabilne pole magnetyczne dla pracującej wewnątrz niego cewki z czystego tytanu. Przetworniki te ukryte są w specjalnie zaprojektowanych sub-obudowach, które chronią je przed potężnymi falami ciśnienia docierającymi z tyłu, a generowanymi przez przetworniki niskotonowe.
Dwa głośniki niskotonowe o wymiarach 178-milimetrowe w M2 umieszczone są jeden nad drugim, co pozwala uzyskać idealną integrację z pomieszczeniem odsłuchowym oraz odtwarzać najniższe rejestry częstotliwości basowych z odpowiednią szybkością i precyzją.

Przetworniki średnio i niskotonowe produkowane są przy użyciu wielościennego karbonu XG Nanographene z nowym splotem i cechują się ultra wysoką sztywnością.

Jednak nie tylko przetworniki czynią z Magico M2 urządzenie godne uwagi. Dzięki zastosowaniu trzyosiowej wewnętrznej ramy matrycowej z cięgnami naprężającymi, producent zadbał również o wyeliminowanie niepotrzebnych rezonansów i zakolorowań. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie przetworniki pracują z doskonałą rozdzielczością i dynamiką.
Dodatkowo od niechcianego rezonowania z podłożem kolumnę chroni podstawka MPOD 3-Pt.

Specyfikacja:
Przetworniki:
25 mm – wysokotonowy (x 1)
152 mm – średniotonowy grafen Nano-Tec (x 1)
178 mm – niskotonowy grafen Nano-Tec (x 2)
Czułość: 88 dB
Impedancja: 4 Ω
Odpowiedź częstotliwościowa: 26 Hz – 50 kHz
Zalecana moc wzmacniacza: minimum 50 W mocy ciągłej
Wymiary: 457 x 444 x 1143 mm (z podstawką MPod)
Waga: 75 kg (z podstawką MPod)

Więcej szczegółów:
Producent – www.magico.net
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here