Magico A1, ACC i ASUB – trzy nowe głośniki Magico

0

Magico wprowadza na rynek trzy nowe kolumny głośnikowe. Poznajcie referencyjnej jakości podstawkową kolumnę głośnikową Magico A1, zaawansowany głośnik centralny Magico ACC oraz wyrafinowany subwoofer Magico ASUB.

Opierając się na sukcesie wolnostojącego modelu A3, firma Magico postanowiła wypuścić na rynek kolumny, które wraz z A3 mogą stworzyć niesamowity zestaw kina domowego. Wyposażone w najwyższej jakości nowoczesne komponenty, Magico A1, ACC i ASUB gwarantują najwyższej jakości dźwięk, perfekcyjnie wpisując się w wystrój domowych wnętrz.


Magico A1

Zaczynając od Magico A1, na jego pokładzie znajdziecie w pełni wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu oraz renomowaną zwrotnicę eliptyczną Magico.

Magico A1 to przede wszystkim:

 • Obudowa z aluminium klasy lotniczej – zamknięta obudowa wykonana jest z lotniczej klasy aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm i dostępna jest w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu ze szczotkowanego aluminium. wewnętrznym wzmocnieniom konstrukcja jest bardzo sztywna, co chroni ją przed rezonansem mechanicznym.
 • Przetwornik wysokotonowy – posiada zoptymalizowaną 28-milimetrową kopułkę z membraną z czystego berylu. Specjalnie opracowany neodymowy układ napędowy zamknięty jest w wypełnionej nowoczesnymi materiałami tłumiącymi tylnej komorze, co gwarantuje ultraniskie zniekształcenia, wyższą moc, świetną dynamikę i szerszy liniowy ruch cewki.
 • Przetwornik średnio-niskotonowy – 165-milimetrowy głośnik wyposażony w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG. Ramę przetwornika zaprojektowano z myślą o połączeniu jak najlepszej sztywności i tłumienia. Układ napędowy wykorzystuje potężne magnesy, które gwarantują stabilne pole magnetyczne w całym zakresie ruchu 39-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem.
 • Zwrotnica – autorska 2 – drożna eliptyczna zwrotnica symetryczna Magico wykorzystuje komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. Zwrotnica wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB na oktawę, zwiększając do maksimum pasmo przenoszenia przy zachowaniu liniowości i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

  Magico ACC

Magico ACC to 3-drożny, wyposażony w cztery głośniki głośnik centralny. ACC wykorzystuje taką samą jak w A1 zamkniętą, wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu, neodymowy układ napędowy i renomowaną zwrotnicę eliptyczną Magico.

Magico ACC to przede wszystkim:

 • Obudowa z aluminium klasy lotniczej – specyfikacja identyczna, jak w Magico A1
 • Głośnik wysokotonowy – specyfikacja identyczna, jak w Magico A1
 • Przetwornik średniotonowy – 152-milimetrowy głośnik średniotonowy wyposażony jest w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG. Ramę przetwornika zaprojektowano z myślą o połączeniu jak najlepszej sztywności i tłumienia. Układ napędowy wykorzystuje potężne magnesy, które gwarantują stabilne pole magnetyczne w całym zakresie ruchu 75-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem.
 • Głośnik niskotonowy – wyposażony w dwa 177-milimetrowe głośniki niskotonowe znane z modelu A3. Posiadają membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG. Potężne magnesy neodymowe sterują 75-milimetrową cewką z tytanowym karkasem.
 • Zwrotnica – specyfikacja identyczna, jak w Magico A1

Magico ASUB

Ostatnia z nowości to Magico ASUB – referencyjny subwoofer aktywny. ASUB również wyposażony jest w odporną na rezonans aluminiową obudowę, ultrasztywną membranę aluminiową, wbudowany wzmacniacz, elektroniczną zwrotnicę i centrum sterowania DSP.

Magico ASUB to przede wszystkim:

 • Obudowa – opiera się na architekturze konstrukcyjnej modelu QSUB, wykorzystującej aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm, innowacyjne wzmocnienia wewnętrzne i zaawansowane materiały tłumiące, dzięki którym kolumna jest sztywna, stabilna i praktycznie nie ma wpływu na akustykę. ASUB dostępny jest w eleganckim, anodyzowanym, czarnym wykończeniu ze szczotkowanego aluminium.
 • Przetwornik niskotonowy – specjalnie opracowany 250-milimetrowy głośnik Magico z ultrasztywną membraną aluminiową. Skierowany do przodu przetwornik charakteryzuje się idealnym stosunkiem sztywności do wagi i wyposażony jest w ekstremalnie mocny neodymowy układ napędowy. System napędowy 55-milimetrowej cewki z tytanowym karkasem tworzy stabilne pole magnetyczne o długim zakresie ruchu i pozwala odtwarzać częstotliwość 50 Hz przy 110 dB.
 • Wzmacniacz/zwrotnica – wbudowany w ASUB wzmacniacz cyfrowy dostarcza moc 500 W. Aktywna zwrotnica ze sterowaniem DSP pozwala na szybką integrację z kolumnami głośnikowymi systemów stereo lub kina domowego.
 • Inne kluczowe funkcje to trzy miejsca w pamięci urządzenia, pozwalające zachować indywidualne ustawienia, auto-detekcja, auto-wyłączenie, ochrona przed przesterowaniem i ochrona termiczna.

Kolumny w sprzedaży pojawią się w trzecim kwartale 2019 roku w cenach:

 • Magico A1 – £8,888 za parę
 • Magico AAC – £7,998
 • Magico ASUB – £7,498

Więcej szczegółów:
Producent – www.magico.net
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here