Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową!

0

Wystartowała kolejna edycja konkursu na najlepszą okładkę płytową. Jego celem jest wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych, które powstały w 2020 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 kwietnia 2021.

Regulamin oraz formularz konkursowy dostępny na stronie:
https://www.poznan.pl/rusza-konkurs-30-30

Najlepsze projekty minionego roku zostaną pokazane latem na wystawie pokonkursowej w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu. W czasie wernisażu wystawy organizatorzy ogłoszą nazwiska zwycięzców, których wyłoni jury konkursu, przyznając trzy nagrody główne oraz Nagrodę im. Rosława Szaybo. Ogólna pula nagród wyniesie 15 tys. złotych, przy czym laureat pierwszej nagrody otrzyma 5 tys. złotych. Nowością tegorocznej odsłony konkursu będzie dodatkowa nagroda specjalna za edytorstwo, czyli wysoki poziom edytorski okładek. Pozwoli ona na dostrzeżenie i docenienie staranności, z jaką wydrukowano i wyprodukowano okładkę.

Na zdjęciu Enchanted Hunters! Autorki płyty, której okładka zdobyła Grand Prix 2020

Konkurs 30/30 po raz pierwszy odbył się w 2015 roku. Jego pomysłodawcą był nieżyjący już, znakomity polski grafik Rosław Szaybo. To właśnie temu związanemu z Poznaniem artyście konkurs zawdzięcza swą główną ideę zrodzoną z niezwykle szlachetnego podejścia Szaybo do projektowania graficznego i współpracy z partnerami: m.in. muzykami. Kryteriami oceny okładek będą zatem m.in. walory artystyczne okładki, jakość typografii, warsztat, spójność koncepcji graficznej z treścią muzyczną.

Na zgłoszenia organizatorzy czekać będą do 11 kwietnia. Wszystkie, które spełnią wymogi formalne, zostaną przekazane do oceny jury, które swoje prace zakończy do 31 maja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here