Idealne studio AMBEO w laboratorium Sennheiser w Zürichu?

0

Nagrywanie, produkcja dźwięku, a nawet testowanie nowych technologii brzmieniowych. Jak informuje firma Neumann, idealne warunki do wszystkich tych czynności spełnia specjalne studio w technologii AMBEO w laboratorium Sennheiser w Zürichu.

O studiu AMBEO w laboratorium Sennheiser w Zürichu w swoim niedawno opublikowanym poście pisała firma Neumann. Jak informuje producent, to właśnie w tym miejscu rodzi się wiele wciągających doświadczeń AMBEO. Dzięki znakomitym właściwościom akustycznym oferowanym przez pomieszczenie, Sennheiser jest w stanie zaprojektować, zbudować i zaprezentować wiele rozwiązań, takich jak AMBEO Soundbar, AMBEO VR Mic, AMBEO Automotive.

Studio wyposażone jest w rozbudowany system głośników 7.1.4 zapewniający kompatybilność pomiędzy nagraniami AMBEO, Dolby Atmos i Auro3D.

Projektanci dołożyli wszelkich starań, aby wyeliminować wczesne odbicia, które mogą być dość trudne w konfiguracjach z wieloma głośnikami. Projekt studia AMBEO jest więc pełen detali, które gwarantują najlepszą możliwą akustykę.

Sufit i ściany boczne to powierzchnie rozpraszające, które rozpraszają dźwięk i zapewniają bardzo równomierne pole dźwiękowe. W suficie zastosowano tzw. Dyfuzory 2D / QRD, natomiast ściany to ogromne dyfuzory 1D. Ściana przednia i tylna to powierzchnie pochłaniające, które zapewniają kontrolę nad częstotliwościami basowymi i czasem pogłosu, pozwalając znaleźć właściwą równowagę między absorpcją a dyfuzją.

Studio rozwiązuje także jeden z największych problemów akustycznych, tj. odbicie na biurku. W przypadku tradycyjnych konsol mikserskich bardzo często nie ma sposobu, aby się go pozbyć. Ponieważ Sennheiser nie używa dużej konsoli mikserskiej, projektanci mieli w tym przypadku możliwość wyposażenia pomieszczenia w perforowane biurko, co eliminuje odbicie dźwięku od blatu.

Zbudowanie tego wyjątkowego studia zajęło oczywiście trochę czasu, ale z całą pewnością warto było go poświęcić – to pomieszczenie ma bowiem kluczowe znaczenie dla uzyskania najlepszej możliwej jakości dźwięku. Na wyposażeniu studia znalazły się także profesjonalne monitory studyjne marki Neumann.

A czy Wy zdecydowalibyście się zastosować podobne rozwiązania w swoich studiach? 😉

Więcej szczegółów
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here