Wirtualna rzeczywistość w zasięgu ręki dzięki Zoom F8 i Sennheiser AMBEO VR

0

Udźwiękowienie filmu było jednym z kroków milowych ludzkości. Oczywiście nikt już o tym nie pamięta, bo niby dlaczego. Jednak technika nagrywania obrazu i dźwięku wciąż posuwa się naprzód. Zobaczycie co przygotowali dwaj potentaci w tejże dziedzinie – Zoom i Sennheiser.

Zoom i Sennheiser, specjaliści w dziedzinie obrazu i dźwięku, nawiązali współpracę, by zapewnić użytkownikom najwyższej klasy wrażenia w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki terenowemu rejestratorowi wielościeżkowemu F8 marki Zoom oraz mikrofonowi AMBEO VR Sennheiser, tworzenie dźwięku 360 do filmów VR staje się jeszcze prostsze.

I o ile o rejestratorze pisaliśmy w artykule zatytułowanym Profesjonalny rejestrator Zoom F8 MultiTrack Field Recorder, to nadszedł czas na krótką wzmiankę o Sennheiser AMBEO VR.

Mikrofon AMBEO VR Mic został zaprojektowany we współpracy z twórcami treści VR. Ten produkt wpisuje się dokładnie w potrzeby twórców, pozwalając na przekazanie rzeczywistych emocji z planu filmowego. Dzięki niemu odbiorcy będą mieli przeżycia tak intensywne, jakby tam byli – pisze producent.
AMBEO VR Mic jest prostym w użyciu mikrofonem przestrzennym, składającym się z 4 specjalnie dobranych kapsuł KE 14 w układzie ostrosłupa trójkątnego. Ten układ pozwala na odbiór dźwięku w pełni sferycznego, co świetnie dopełnia obraz VR 360 stopni.

W mikrofonie użyto technologię Ambisonics, pozwalającą na zapis dźiwęku docierającego sferycznie do jednego punktu w przestrzeni. Dla odtwarzania ten zapis jest przetwarzany tak, by można było wirtualnie zmieniać orientację perspektywy w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Technologia Ambisonics jest przy tym wspierana przez wszystkie najważniejsze narzędzia postprodukcyjne dostępne obecnie na rynku. Technologia ta jest zatem świetnym narzędziem do realizacji z dziedziny wirtualnej rzeczywistości i wszelkich aplikacji, które wykorzystują dźwięk 3D i jego interaktywną kontrolę.

Więcej informacji znajdziecie na polskiej stronie producenta www.sennheiser.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here