Gato Audio FM-30 – klasyczny design i high-endowe brzmienie w jednym

0

Nie często zdarza się chwila, kiedy udaje się zapakować high-endowe brzmienie w niewielkich gabarytów obudowę. Takie walory spełnia najnowsza kolumna Gato Audio FM-30 – wysokiej klasy wolnostojąca kolumna głośnikowa, która w stosunkowo niedużej i dyskretnej obudowie łączy niezrównany styl i elegancję oraz high-endową jakość brzmienia.

Mimo, iż kolumna mierzy sobie blisko 1 m wysokości (970 mm), zaś obudowa ma objętość 30 l, sprawia wrażenie naprawdę kompaktowej. Zawdzięcza to m.in dzięki specjalnemu wyprofilowaniu. Wizualną lekkość podkreśla dodatkowo elegancka podstawa a całość z pewnością nie zapowiada sporej wagi kolumny (29 kg na sztukę). .

Większość powierzchni płyty czołowej zajmują pracujące w układzie 3-drożnym przetworniki – 38-milimetrowy głośnik wysokotonowy, wyposażony w bardzo mocny ferrytowy układ napędowy oraz średnio- i niskotonowe głośniki ze 150-milimetrowymi przetwornikami z polipropylenowymi membranami usztywnionymi mineralnie (1 × głośnik średniotonowy i 2 × głośniki niskotonowe). Membrany mocowane są za pomocą miękkiego zawieszenia z naturalnej gumy, dzięki czemu przetworniki natychmiast reagują na najdrobniejsze sygnały.

Głośniki pracują wewnątrz specjalnie opracowanej obudowy FusedMASS, zapewniającej FM-30 maksymalne korzyści brzmieniowe. Ścianki obudowy tworzą: gruba płyta MDF o średniej częstotliwości rezonansowej, cienka warstwa bitumiczna o ultra-niskiej częstotliwości rezonansowej i średniej grubości płyta HDF o wysokiej częstotliwości rezonansowej. Cała konstrukcja wzmocniona jest za pomocą wytrzymałego usztywnienia wewnętrznego.

Po przetwornikach i obudowie kolejnym kluczowym elementem FM-30 jest zwrotnica PurePHASE, stworzona z myślą o modelach z serii FM. Cechują ją trzy główne aspekty –

  • dokładna akustyczna kontrola fazy każdego z głośników, umożliwiająca precyzyjne odwzorowanie nagranej akustyki, brzmienia instrumentów i głosów oraz odtworzenie naturalnej sceny dźwiękowej
  • niskie liniowe opóźnienie całego układu, które minimalizuje ilość energii gromadzonej w zwrotnicy, utrzymując poziom elektrycznego rezonansu na najniższym możliwym poziomie
  • szeroka liniowa dyspersja, zapewniająca bardziej liniową charakterystykę częstotliwościową w pomieszczeniu

Wyjątkowy charakter modeli z serii FM podkreśla możliwość dostosowania możliwości sonicznych kolumn głośnikowych. Specjalna regulacja z jednej strony pozwala użytkownikowi dopasować głośniki do własnych preferencji, wzmacniacza lub pokoju odsłuchowego, z drugiej gwarantuje, że żadne detale nie zostaną utracone, dzięki czemu słuchacz może cieszyć się pełnym, bogatym dźwiękiem.

Wolnostojący model Gato Audio FM-30 już jest dostępny w sprzedaży w trzech wersjach wykończenia: białej na wysoki połysk, czarnej na wysoki połysk oraz orzech połysk. Poglądowe ceny detaliczne dwóch pierwszych wynoszą 12 249 zł za sztukę, trzecia kosztuje 12 749 zł za sztukę.

Więcej info:
Producent – www.gato-audio.com
Dystrybutorwww.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here