Easy i Qubo – Sonoro przedstawia dwa nowe systemy audio

0

Firma Sonoro słynąca z wysokiej jakości sprzętu Hi-Fi wprowadziła na polski rynek dwa nowe systemy audio. Easy i Qubo w swoich niewielkich obudowach mieszczą wszystko, czego zwykły zjadacz chleba poszukuje w cyfrowych odtwarzaczach.

Easy i Qubo to dwie kompaktowe konstrukcje niemieckiego producenta. Modele idealnie wpasują się w gamę cyfrowych odtwarzaczy – wyposażone w radio FM/DAB+, moduł łączności Bluetooth, odtwarzacz CD (tylko Qubo) oraz podstawowe złącza AUX czy USB. Obydwa urządzenia posiadają 76-milimetrowy głośnik, którego działanie różni się jednak w zależności od modelu – w Qubo emituje on dźwięk dookólnie (360 stopni).

Obsługa Easy i Qubo jest intuicyjna – brzmienie reguluje korektor basu i sopranów, stacje radiowe wyszukiwane są automatycznie, a wbudowane przyciski szybkiego wyboru (5 w Easy i 6 w Qubo) pozwalają użytkownikowi przypisać do nich ulubione kanały. W codziennym użytkowaniu praktycznymi udogodnieniami są też zegar z datownikiem oraz wbudowany budzik.

Tyle w kwestii podobieństw. Co jednak znacząco różni działanie obydwu urządzeń?

Niezaprzeczalnym atutem Sonoro Qubo jest funkcjonalność wspomagająca odpoczynek – specjalnie wgrane dźwięki natury oraz programy do relaksu i medytacji oraz wyświetlacz automatycznie dostosowujący jasność do warunków oświetleniowych. Qubo można także wzbogacić o opcjonalny moduł ściemniający sonoroLIGHT.

Sonoro Easy z kolei to urządzenie typowo mobilne – niewielkich wymiarów odtwarzacz posiada skórzany uchwyt ułatwiający przenoszenie, jest też zasilany 6 “paluszkami”. Dodatkowo wbudowany port USB pozwala na ładowanie np. smartfona.
Szlachetny charakter Easy nadaje ręcznie wykonana drewniana obudowa z zaokrąglonymi narożnikami i wysokiej jakości fortepianowym wykończeniem.

Model Sonoro Qubo dostępny jest w cenie 1599 zł zaś Sonoro Easy w cenie 999 zł.

Więcej szczegółów:
Producentwww.sonoro.de
Dystrybutorwww.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here