ZOOM B2 FOUR: nowy, kompaktowy multiefekt basowy i emulator wzmacniaczy!

0
ZOOM B2 FOUR

250 gotowych presetów brzmieniowych, 11 modeli wzmacniaczy basowych, ponad 100 efektów, looper, automaty perkusyjne i wiele więcej, zamknięte w niezwykle kompaktowej obudowie! ZOOM B2 Four z pewnością zaprzyjaźni się z wieloma muzykami, a jego dostępność planowana jest na trzeci kwartał 2023 roku.

Jak można było się spodziewać, po niedawnej premierze multiefektów gitarowych ZOOM G2 Four i G2X Four (Pisaliśmy o nich: TUTAJ), czas na odsłonę wersji basowej. Najnowszy ZOOM B2 Four nawiązujący swoim designem do większego brata ZOOM B6 (Czytaj TEST: TUTAJ), a także posiadający jego unikalne funkcje ma sporo do zaoferowania i przeznaczony jest do basów elektrycznych, akustycznych, a także kontrabasów z przetwornikami.

Przede wszystkim wykorzystuje on tę samą technologię Zoom Multi-Layer IR, która po raz pierwszy zastosowana została we wspomnianym G2 Four. Ta najnowsza technologia przenosi modelowanie wzmacniaczy na wyższy poziom o czy mieliśmy już okazję przekonać się podczas testowania ZOOM G2X Four.

Zoom Multi-Layer IR

Podobnie jak w przypadku Zoom B6, impedancja wejściowa B2 FOUR może być przełączana, co pozwala na zastosowanie basów elektrycznych i akustycznych lub kontrabasów z przetwornikami. Emulacja DI boxa, również wywodząca się z B6, pozwala wybrać jeden z sześciu modeli DI, które odtwarzają brzmienie światowej klasy direct boxów.

ZOOM-B2_FOUR_front

Nowe krzyżowe przełączniki nawigacyjne Zoom’a pomagają kontrolować pedał używając tylko stóp, a dzięki aplikacji Guitar Lab App dla iOS i Android łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej jest tworzyć własne, sygnowane brzmienia z ponad 100 różnych efektów, z których do 5 może być używanych jednocześnie!

ZOOM-Guitar-Lab-App

Na pokładzie B2 FOUR znajdziemy także automat rytmiczny z 68 wzorami i 60 sekundowym looperem do pisania piosenek lub dodawania warstw do każdego występu. Poza wspomnianymi efektami i wzmacniaczami, producent przygotował 250 presetów gotowych brzmień, które podobnie jak w G2 FOUR poukładane są chronologicznie od lat 50-tych do dziś i nawiązują do brzmień kultowych utworów.

Jak każdy produkt zoom, także ten może pełnić rolę interfejsu audio. Wystarczy zatem podpiąć go przez USB do naszego komputera i możemy nagrywać naszą twórczość na dowolne oprogramowanie DAW.

Sugerowana cena ZOOM B2 FOUR to 275 Euro, a dostępność planowana jest w trzecim kwartale 2023 roku.

ZOOM-B2-FOUR_back

Główne cechy B2 FOUR:

 • 6 zintegrowanych modeli DI: 3 emulacje lampowe i 3 tranzystorowe
 • 11 modeli wzmacniaczy/kolumn z nowo opracowaną technologią Multi-Layer IR
 • 11 emulacji przedwzmacniaczy (w tym 3 oryginały ZOOM)
 • 85 efektów basowych, w tym modelowanie słynnych pedałów butikowych
 • Analogowy obwód wejściowy z wyjątkową odpowiedzią w zakresie niskich tonów
 • Używaj do 5 efektów jednocześnie
 • 250 wstępnie załadowanych patchy z dźwiękami replikującymi brzmienia basowe od lat 50-tych do dziś
 • 300 całkowitych pamięci patchy
 • Dodatkowe efekty/patche można instalować, edytować i tworzyć kopie zapasowe z poziomu aplikacji “Handy Guitar Lab” dla systemów iOS i Android.
 • 60 sekundowa funkcja Looper
 • 68 patternów rytmicznych, które mogą być odtwarzane w synchronizacji z looperem
 • Port USB do podłączenia Handy Guitar Lab, interfejsu audio 2-in/2-out i aktualizacji firmware’u

Więcej szczegółów
Producent: https://www.zoom-europe.com/pl
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj