Zoom A1 Four i A1X Four – nowe multiefekty do instrumentów akustycznych

0

Po zaprezentowanych na początku roku multiefektach Zoom B1/B1X Four, oraz G1/G1X Four, przyszedł czas na dopełnienie serii modelami A1 Four i A1X Four. Te jednak dedykowane są muzykom akustycznym, gitarzystom, kontrabasistom, skrzypkom, saksofonistom, trębaczom, a nawet muzykom grającym na harmonijce ustnej.

Muzycy akustyczni, czyli Ci którzy z założenia wykorzystują walory akustyczne swoich instrumentów niepodrasowanych elektroniką, czasem potrzebują pewnych zmian, udogodnień i “dopalaczy”. To właśnie z myślą o nich, firma Zoom stworzyła najnowsze w swojej ofercie multiefekty A1 Four i A1X Four będące swoistym dopełnieniem serii, o któej już pisaliśmy. Przy okazji zachęcamy Was do lektury artykułów: Zoom B1 Four & B1X Four. Prezentacja najnowszych multiefektów basowych!, oraz Poznaj nowe multiefekty gitarowe Zoom G1 Four i G1X Four.
Uwierzcie, że nie jest istotne czy gracie na gitarze, kontrabasie, skrzypcach, saksofonie, trąbce, czy w końcu na harmonijce. Te efekty stworzono właśnie dla takich ludzi jak Wy.

Co w Zoomie piszczy?

Oba efekty, jak pewnie zauważyliście, odróżnia litera X w nazwie, która tak naprawdę oznacza tylko i wyłącznie “pedał ekspresji”.
Bebechy efektów i ich struktura elektroniczna jest zatem niemal ta sama.
Producent tworząc efekty dedykowane muzykom akustycznym, musiał opracować zupełnie nowy algorytm, który byłby w stanie poradzić sobie z tak dużą różnorodnością instrumentów.
W modelu A1 Four zaimplementowano ponad 80 efektów i ponad 90 w modelu A1X Four.
Producent ustalił maksymalny “multitasking” urządzenia na 5 jednocześnie używanych efektów połączonych niejako szeregowo.
Fajną funkcjonalnością efektów jest również opcja Patch pozwalająca na zapisanie swoich ustawień. Do tych celów stworzono aż 50 odrębnych komórek pamięci.

Warto wspomnieć, iż urządzenia wyposażono w technologię Acoustic Guitar Modeling znaną z preampów AC-2 i AC-3, 24-bitowe przetworniki A/D i D/A (44.1 kHz) i 32-bitowy procesor DSP. Ponadto na wyposażeniu efektów znalazł się również Looper z maksymalnym czasem nagrania wynoszącym 30 sekund.
A1 Four i A1X Four nie byłyby multiefektami, gdyby nie podkłady rytmiczne. Znajdziecie w nich ich aż 68, zróżnicowanych pod względem gatunków muzycznych. Standardem stał się już tuner chromatyczny, który również znalazł się w powyższych efektach.

Z klasycznych rozwiązań, znajdziemy dwa przełączniki nożne, wyświetlacz LCD. Poza tym, wyposażono je w cztery enkodery i kilka przycisków funkcyjnych.
Jeśli chodzi zaś o wejścia i wyjścia, to oba modele wyposażono w wejście i wyjście typu jack 1/4”, stereofoniczne wejście AUX (jack 1/8”) oraz port USB typu micro-B.

Specyfikacja techniczna:

 • A1 FOUR ponad 80 wbudowanych efektów / A1X FOUR ponad 90 wbudowanych efektów
 • Możliwość używania do 5 efektów jednocześnie
 • Patch – 50 odrębnych komórek pamięci
 • Looper do 30 sekund
 • 68 beatów wysokiej jakości
 • Pełne wsparcie dla oprogramowania ZOOM Guitar Lab
 • Tuner chromatyczny
 • Wyjście typu “jack” (Amp lub słuchawki)
 • Możliwość zasilania bateriami: 4 x AA
 • Zasilanie zewnętrznym zasilaczem 9V
 • Port USB

Więcej szczegółów
Producent: https://www.zoom.co.jp
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj