Poznajcie Cajony od Latin Percussion – Seria Aspire [cz.I]

0

W ostatnim miesiącu, znany na cały świecie producent perkusjonaliów i różnego rodzaju “perkusyjnych przeszkadzajek” firma Latin Percussion, raczyła nas nowymi prezentacjami video swojej bogatej oferty cajonów. Na pierwszy ogień idzie seria Aspire. Zapraszamy!

Instrumenty te wyróżniają się bardzo dobrym wykonaniem i brzmieniem docenianym zarówno przez profesjonalistów jak i mniej zaawansowanych muzyków. Zapraszamy zatem do poznania ich możliwości.

Na pierwszy ogień idzie seria Aspire, a konkretnie trzy modele: Apsire Junior, Aspire i Aspire Accent. Poza solidnym wykonaniem, nienagannym wyglądem i brzmieniem, cechuje je stosunkowo niska cena, co może zachęcić mniej zaawansowanych i początkujących adeptów “sztuki cajonowej” 🙂 do poznania bliżej tej serii instrumentów.

LP ASPIRE JUNIOR LPA1330 (LP819 020)

LP ASPIRE JUNIOR to cajon dedykowany dla najmłodszych. Instrument w całości wykonany jest z drewna, natomiast dla zwiększenia jego walorów akustycznych, panel frontowy wykonano z dębu syjamskiego. Posiada także wbudowaną sprężynę werblową, a jego rozmiar to 15 1/2″ x 9 3/4″ x 9 1/2″. Na spodzie znajdziemy także gumowe nóżki, dzięki którym instrument nie będzie się ślizgał. Sugerowana cena ok. 620 PLN.


LP ASPIRE LPA1331 (LP819 022)

LP ASPIRE to cajon w standardowym rozmiarze 440x300x300mm. Korpus instrumentu został wykonany z litego klonu, natomiast płyta przednia wykonana jest z dębu syjamskiego. Instrument został wyposażony w trzy zestawy sprężyn werblowych (3×16) i oferowany jest w naturalnym wykończeniu. Oferuje tradycyjne dźwięki flamenco z bogatym basem. Instrument także posiada solidne gumowe nóżki. Sugerowana cena ok. 520 PLN.


LP ASPIRE LPA1332-SBS (LP819 034)

Ostatni w serii to model LP ASPIRE ACCENT, który dostępny jest w trzech różnych wykonczeniach, ale dziś prezentacja modelu z końcówką SBS, czyli Sunburst Streak. Poza oczywistymi walorami wykończenia jakie oferuje, mamy tu konstrukcję w standardowym rozmiarze, czyli 30×30.5×44 cm, podobnie jak w modelu wyżej trzy zestawy sprężyn werblowych (3×16) i solidne gumowe nóżki. Konstrukcja korpusu jak i płyty przedniej wykonana jest z drewna brzoza/topola. Takie połączenie zapewnić ma bardzo dobre właściwości brzmieniowe przy zachowaniu niewygórowanej ceny instrumentu, a ta oscyluje w granicach 730 PLN.

Wkrótce zaprezentujemy Wam kolejne modele więc bądźcie czujni 🙂

Więcej szczegółów
Producent: http://www.lpmusic.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here