PRS SE DGT: zapowiedź najnowszej gitary sygnowanej przez Davida Grissoma

321
PRS-SE-DGT

Firma PRS Guitars postanowiła wprowadzić do oferty nową gitarę elektryczną z serii SE, sygnowaną przez Davida Grissoma. Premiera zaplanowana jest na styczeń 2023, a już teraz możecie obejrzeć kulisy powstawania tego instrumentu!

PRS DGT (David Grissom Trem) to jeden z najpopularniejszych modeli sygnowanych PRS z serii Core, czyli produkowany w amerykańskiej fabryce umiejscowionej w Stevensville w stanie Maryland. Tu właśnie powstają najważniejsze, flagowe modele ze stajni PRS Guitars. Przy okazji zapraszamy Was do publikacji PRS Guitars Factory Tour, pokazującą tę fabrykę od kulis.

PRS DGT 2022 Gold Top
PRS DGT Gold Top [Model 2022]
Nic zatem dziwnego że firma postanowiła wprowadzić do oferty przystępniejszą cenowo wersję tego instrumentu z linii SE, które to z kolei produkowane są w Indonezji, a wycieczkę po tej fabryce zobaczycie: TUTAJ.

Dostępna obecnie gitara sygnowana przez Davida Grissoma to owoc wieloletniej współpracy, która wcześniej – w pierwszej połowie lat 90. XX wieku – w dużym stopniu przyczyniła się do powstania modelu McCarty. Później, za sprawą wprowadzanych zmian (m.in. zamontowania mostka tremolo) narodził się właśnie model DGT. Teraz, ku radości wielu gitarzystów, do oferty dołączy model SE DGT, który jak wspomnieliśmy, zadebiutuje w styczniu 2023.

PRS-SE-DGT-David-Grissom

Zapraszamy zatem do pierwszych dwóch (z trzech planowanych) filmów, w których Paul Reed Smith, David Grissom i Jack Higginbotham opowiadają o przygotowywanym modelu SE DGT, a także dotychczasowym modelu z serii Core.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl