PRS MT100, czyli potężny wmacniacz Marka Tremontiego!

0

Najnowszy wzmacniacz gitarowy PRS MT100 Mark Tremonti Signature jest już dostępny! Nowa konstrukcja podąża śladami udanego PRS MT15, choć ten model ma moc 100 W i aż trzy niezależne kanały!

Jak informują inżynierzy PRS, opracowanie konstrukcji nowego MT100 zajęło pięć lat. W rzeczywistości już w 2020 roku było jasne, że powstanie 100-watowa wersja MT 15 z dodatkowymi funkcjami, a wspominaliśmy o niej TUTAJ.

https://uptone.pl/gitara/mark-tremonti-zapowiada-wzmacniacz-prs-mt-100/
Foto: Instagram – Seth Morrison @morrisonseth

“Po sukcesie MT 15 chciałem zbudować wzmacniacz, który mógłbym zabrać ze sobą w trasę, nie tracąc jednego z moich wzmacniaczy w domu. Po latach rozwoju i testów, MT 100 stał się moim jedynym wzmacniaczem w trasie. To naprawdę trzy wzmacniacze w jednym, bez kompromisów. Każdy kanał jest wart całej ceny tego wzmacniacza.”

– komentuje Mark Tremonti

Każdy kanał składa się z własnego obwodu ze specjalnymi lampami przedwzmacniacza, aby barwa każdego kanału była dokładnie taka, jak powinna. Kanał Clean (podobnie jak MT 15) pozostaje czysty i naturalny. Z dzielonymi lub pojedynczymi cewkami można usłyszeć, jak śpiewa. Kanał Lead (również jak MT 15) zapewnia bogate, ciężkie brzmienia z masywnym basem, który nigdy nie jest zamulony. Wreszcie, dodatkowy kanał Overdrive (wzorowany na jednym z ulubionych wzmacniaczy Tremontiego), wnosi niesamowicie elastyczną strukturę wzmocnienia i muzykalną reakcję średnich tonów do tej i tak już wszechstronnej platformy wzmacniaczy.

“Wszystko zaczęło się od kanału głównego. Jest potężny, mocny i agresywny, ale nie ostry. Wiele wzmacniaczy o wysokim wzmocnieniu koncentruje się na zniekształceniach, a reszta jest tylko aspektem pobocznym. Moim zdaniem MT 100 – podobnie jak MT 15 – ma najlepiej brzmiące czyste dźwięki w obszarze wzmacniaczy high-gain.”

– dodaje Mark

PRS-MT-100-Mark-Tremonti-Signature-Amp

Kanał Overdrive. “Mieliśmy obsesję na punkcie tego kanału i użyliśmy jednego z moich ulubionych wzmacniaczy. Chcieliśmy, aby struktura wzmocnienia znajdowała się pomiędzy kanałami prowadzącym i czystym i aby miała swoją własną, delikatną odpowiedź w zakresie średnich tonów. Nie mogę się doczekać, aż ludzie doświadczą tego wzmacniacza” – mówi Mark Tremonti.

Przełącznik nożny, pętla efektów, lampy

Inne cechy konstrukcyjne obejmują trzyprzyciskowy przełącznik nożny do przełączania kanałów, który jest wyposażony w diody LED pasujące do wzmacniacza. Dzięki pętli efektów, która jest istotną częścią każdego nowoczesnego wzmacniacza, pedały można łatwo zintegrować z łańcuchem. Ponadto wszystkie trzy kanały mają ten sam typ lampy przedwzmacniacza (12AX7), co ułatwia konserwację.

Projektant wzmacniaczy PRS, Doug Sewell, twierdzi, że MT 100 jest jednocześnie najbardziej skomplikowanym i najprostszym projektem, w jaki kiedykolwiek był zaangażowany. Rezultatem jest wyrafinowana i skuteczna bestia wzmacniacza z intuicyjnym, bardzo przyjaznym dla użytkownika układem.

“To świetne narzędzie dla Marka Tremontiego, ale może również obejmować szeroki zakres dźwięków i stylów gry. Jestem ciekaw, co ten wzmacniacz przyniesie światu.”

– podsumowuje Doug Sewell

Wzmacniacz PRS MT 100 Mark Tremonti Signature Amp kosztuje ok. 1849 dolarów i powinien być wkrótce dostępny.

PRS-MT-100-Mark-Tremonti-Signature-Amp

Więcej:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj