PRS McCarty 594 teraz także w serii SE!

439
PRS-SE-McCarty-2023_uptone

Poza prezentowanym przez nas niedawno nowym modelem PRS SE DGT, do tej przystępnej cenowo serii gitar dołącza także model McCarty i to aż w trzech wersjach!

Na rok 2023, firma PRS Guitars wprowadza cztery nowe modele w serii SE: PRS SE McCarty 594, PRS SE McCarty 594 Singlecut, PRS SE McCarty 594 Singlecut Standard oraz PRS SE DGT (Sygnatura Davida Grissoma). Nie jest przypadkiem, że modele te pojawiają się w serii SE w tym samym czasie. Oryginalny projekt gitary McCarty (wydany w 1994 roku) był pod dużym wpływem Grissoma i został zaprojektowany tak, aby zaszczepić vintage’owe specyfikacje w niezawodnej, nowoczesnej gitarze. W 2007 roku ukazał się sygnowany przez Grissoma model DGT, w którym do platformy McCarty’ego dodano mostek tremolo, zmodyfikowane przetworniki i dopracowany kształt szyjki, tworząc gitarę, która rywalizuje z osobistymi ulubieńcami Grissoma z tamtych lat.

PRS-SE-DGT

O modelu SE DGT pisaliśmy TUTAJ, tak więc teraz skupmy się na nowych SE McCarty…

PRS-SE-McCarty-594
PRS SE McCarty 594 [wykończenie: Black Gold Burst]
Jeszcze do tego roku gitary PRS McCarty 594 dostępne były jedynie w wyższych seriach CORE i S2, teraz ten niezwykle ceniony instrument trafi do serii SE, dzięki czemu będzie dostępniejszy dla znacznie szerszego grona gitarzystów, oczywiście mających świadomość pewnego kompromisu, który za tym idzie.

PRS SE MCCARTY 594 SINGLECUT
PRS SE McCarty 594 Singlecut [wykończenie: Faded Blue]
Korpus oraz szyjkę nowych modeli wykonano z mahoniu, a dodatkowo w modelach SE McCarty 594 i SE McCarty 594 Singlecut dołożono klonowy top, który pięknie prezentuje się w każdym z trzech dostępnych wykończeń: Black Gold Burst, Faded Blue i Vintage Sunburst. Model SE McCarty 594 Singlecut Standard dostępny będzie w dwóch wykończeniach: McCarty Tobacco Sunburst i Vintage Cherry. We wszystkich trzech gitarach wierzch korpusu jest wyprofilowany (Shallow Violin), a zgodnie z nazwą dwa modele wyróżniają się jednym wcięciem (Singlecut, Singlecut Standard).

PRS SE McCarty 594 Singlecut Standard
PRS SE McCarty 594 Singlecut Standard [wykończenie: Vintage Cherry]
Ich menzura wynosi 24.594 cala, a na palisandrowych podstrunnicach umieszczono 22 progi oraz klasyczne znaczniki, w kształcie charakterystycznych ptaków, których to historię opisywaliśmy TUTAJ. Wyposażono je ponadto w dwuczęściowy stały mostek PRS i klucze w stylu vintage.

PRS-SE-McCarty-2023

We wszystkich trzech modelach zamontowano po dwa przetworniki typu single 58/15 LT „S”, nad którymi znajdziemy 3-pozycyjny przełącznik do ich mieszania lub rozdzielania. Na dole topu znajdziemy 4 potencjometry: BASS VOLUME, TREBLE VOLUME,  BASS TONE, TREBLE TONE, które służą jednocześnie za przełączniki rozdzielające cewki. Dzięki temu do dyspozycji mamy łącznie aż 8 różnych ustawień.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak zaprosić Was do materiałów video prezentujących możliwości brzmieniowe tych gitar:

Więcej szczegółów:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl