NAMM2018: PRS i sześć zupełnie nowych modeli akustyków serii SE

0

Nowe modele akustyków marki PRS, to niewątpliwie jedna z ciekawszych informacji ze świata muzyki ostatnich tygodni. Sześć modeli, z których każdy oferuje coś innego i wyjątkowego. Nie jest ważne, czy nagrywasz w studio, czy grasz koncerty, czy grasz po prostu w domu. Na pewno znajdziesz coś dla siebie w akustycznej serii PRS SE!

Zapewne właśnie taka idea przyświecała konstruktorom i odpowiedzialnym za marketing firmy PRS. Nowa akustyczna seria SE, to przede wszystkim skomasowanie wszystkiego co najwspanialsze w historii marki PRS. Przekrój materiałów z jakich wykonano owe gitary i ich niepowtarzalny styl będą nie lada gratką dla wielu artystów na całym świecie.

PRS zaprezentowała modele w dwóch odmianach kształtów: Angelus oraz Tonare.
Modele Angelus (AX20E, A40E i A50E), to instrumenty z głębokim wcięciem dla łatwiejszego dostępu do wysokich pozycji. Tonare zaś (TX20E, T40E i T50E), to już bardziej klasyczne, pełne akustyki.

Firma podzieliła instrumenty na trzy pary. Każda z nich, to jeden Angelus i jeden Tonare.

Seria SE, to również przekrój przez bardzo wiele możliwości konstrukcyjnych i materiałów z jakich wykonano instrumenty. W propozycji PRS Guitars znajdziemy nie tylko klasyczny świerk, ale i mahoń, klon czy w końcu ovangkol, zwane inaczej amazakoe (egzotyczne drewno ozdobne o bardzo ciekawych walorach akustycznych). Podstrunnice i mostki wykonano z hebanu, a za alektronikę odpowiada Fishman GT1 Electronics.
Całość dopina wręcz bajeczne wykończenie bindingiem, rozetami i innymi “błyskotkami”. Miód na oczy i uszy!

Cóż, nowa propozycja PRS zapowiada się wprost wyśmienicie.
Wybraliśmy dla Was jedynie dwa filmy, jednak na poniższej stronie producenta znajdziecie ich więcej. Obejrzyjcie je koniecznie, bo warto!

Więcej info:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj