Kilka słów na temat tego wyjątkowego instrumentu… Gitara posiada top klonowy z klonu falistego, boczki oraz tył jest wykonany z afrykańskiego mahoniu, podstrunnica to palisander fioletowy odmiana Kingwood rosnący na wschodzie Brazylii. Słabo?! To jedziemy dalej… 🙂

Gryf ma kształt Regular Pattern, a wykonany jest tak jak i top z klonu falistego. Na podstrunnicy możemy zachwycać się widokiem ptactwa z macicy perłowej, z której wykonane są również boczne znaczniki progów na gryfie oraz inkrustacje w kształcie Private Stock Eagle na główce gryfu oraz obramówka na pokrywie pręta. Główka gryfu pokryta jest fornirem z takiego samego palisandru jaki jest na podstrunnicy, również pokrywa pręta jak i główki blokowanych kluczy typu Phase III to elementy wykonane z tego samego drewna co podstrunnica.

3

Za brzmienie gitary odpowiada grupa pięciu przetworników typu single coil podzielonych na trzy sekcje tak aby dwie skrajne grupy odpowiadały za brzmienie przystawek typu humbucker. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać aż dziewięć różnych brzmień za pomocą dwóch mini przełączników odpowiadających za rozłączanie humbuckera na poszczególne single oraz pięcio-pozycyjnego przełącznika odpowiadającego za wybór odpowiedniej sekcji przetworników.

Ruchomy most typu tremolo wykonany jest tak by nawet przy największych zabawach wajchą zawsze wrócił do punktu zero, bez żadnych strat stroju, a elementy odpowiadające za najbliższy kontak ze strunami wykonane są ze specjalnych stopów metali, tak by jak najlepiej przenosiły brzmienie strun.

2

Długość skali menzury wynosi 25,25 cala, więc jest trochę dłuższa niż standardowa.
Całość okrasza kolor Imperial Purple Smoked Burst w wysokim połysku, a jak się prezentuje całość pokazują zamieszczone zdjęcia.

Potencjalny przyszły właściciel musi spieszyć się by złożyć zamówienie na ten unikalny instrument, gdyż zostanie wykonanych tylko 10 egzemplarzy tej jakże pięknej gitary.

https://www.instagram.com/prsguitars/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj