Poznaj nową jakość i wykończenia gitar PRS S2 na rok 2024!

398
PRS-S2-2024

Wprowadzenie przetworników i elektroniki produkowanych w USA to nie jedyne nowości w gitarach PRS serii S2 w tym roku. Producent przygotował także potężny wachlarz opcji kolorystycznych do wyboru.

S2 to skrót od “Stevensville 2”, na cześć drugiej linii produkcyjnej stworzonej w fabryce PRS w Stevensville, Maryland, aby tworzyć te przeprojektowane gitary w bardziej przystępnej cenie dla muzyków. Obecnie seria S2 jest w pełni zintegrowana z główną linią produkcyjną w Maryland, USA, podobnie jak instrumenty Core i Bolt-On.

Wszystkie gitary z serii S2 są teraz wyposażone w przetworniki i elektronikę produkowaną w Maryland [Pisaliśmy o nich TUTAJ]. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii, modele PRS S2 wyposażone są w przetworniki 85/15, 58/15 LT oraz Narrowfield i TCI – wszystkie produkowane w fabryce w Maryland. Seria S2 posiada również te same komponenty elektroniczne, co instrumenty PRS Core, w tym potencjometry o ekstremalnych stożkach audio i inne elementy zaprojektowane na zamówienie.

Co równie ważne, wszystkie elektryczne instrumenty PRS produkowane w Maryland posiadają wykończenie nitrocelulozowe. To cienkie wykończenie pozwala gitarom na uzyskanie rezonującego, organicznego dźwięku. Wykończenie nitro również naturalnie leży w ręku, podnosząc komfort gry od momentu podniesienia gitary.

Dlaczego seria S2 jest bardziej przystępne cenowo?

Jeśli chodzi o materiały, seria S2 zaczyna się od mniejszego wymiarowo topu drewna, a klon ma subtelniejsze usłojenie. Początkowy wymiar drewna na szyjkę jest również znacznie mniejszy – jest to możliwe dzięki wykorzystaniu procesu konstrukcji scarf. Konstrukcja scarf, połączona z unikalnym porządkiem operacji, w którym promieniowana i frezowana jest podstrunnica przed przymocowaniem jej do szyjki, skutkuje wydajnym procesem budowy, który tworzy trwałą, wygodną, grywalną szyjkę. Gitary S2 z wykończeniem satynowym przechodzą szybszy proces wykończenia niż modele o wysokim połysku, a modele z pickguardem są szybciej montowane niż gitary z elektroniką tylną. Gitary serii S2 są również dostarczane w nylonowej torbie, co ułatwia ich transport. Wszystko to prowadzi do bardziej przystępnej cenowo gitary.

Seria S2 składa się z trzynastu gitar, które dzielą się na trzy główne linie – Custom, McCarty i Standard. W skład tej różnorodnej kolekcji wchodzą modele takie jak: S2 Custom 24, S2 Custom 24-08, S2 McCarty 594, S2 McCarty 594 Thinline, S2 McCarty 594 Singlecut, S2 Standard 22 Satin, S2 Standard 24 Satin, S2 Vela, S2 Vela Satin, S2 Vela Semi-Hollow, S2 Vela Semi-Hollow Satin, S2 Standard 22 oraz S2 Standard 24. Każdy z tych instrumentów dostępny jest w kilku unikalnych wersjach kolorystycznych, co pozwala muzykom na znalezienie idealnego wyglądu i brzmienia.

Więcej szczegółów
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl