Poznaj możliwości elektroakustyka Nexus Venus Cut/Electro Cognac

0

Seria Faith Nexus to zbiór wykończonych na wysoki połysk gitar wykonanych niemal całkowicie z mahoniu. Przekonajcie się sami, jakie możliwości mają te elektroakustyki.

Producent przygotował niedawno video-test przedstawiający model Faith Nexus Venus Cut/Electro Cognac. Zapraszamy do oglądania i słuchania:

Na serię Faith Nexus składają się dwa modele – Venus i Neptune. Podstawową różnicą (oprócz elektroniki) w obu modelach jest kształt korpusu gitary – Venus, przedstawiona na nagraniu to typowe Auditorium z charakterystycznym wcięciem, Neptune z kolei ma klasyczny kształt Jumbo.

Średniego rozmiaru gitary wykonano niemalże całkowicie z drewna mahoniowego, które już na wstępie obiecuje głębokie, mocne brzmienie, zwłaszcza w niskich i średnich częstotliwościach. Pudło rezonansowe pokryte jest grubą warstwą lakieru, przepięknie uwydatniającego urodę tego szlachetnego drewna, jednocześnie zwiększając wytrzymałość instrumentu.
Dodatkowo na plus działa fakt, że producent odszedł tu od “kosmetycznych detali” i ornamentów, pozwalając użytkownikowi skupić się na klasycznym wyglądzie i ciepłym brzmieniu gitary.

Instrumenty wyposażono w elektronikę Fishman Sonitone (model Neptune) lub Fishman Isys+ i Fishman Sonicore (modele Venus).

Przybliżona cena gitar z serii Faith Nexus to ok $975.00..

Więcej szczegółów:
Producent: www.faithguitars.com
Dystrybutor: www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here