Pomóż Orange Amps odtworzyć efekty z lat 70′

0

W maju tego roku firma Orange Amps pochwaliła się w mediach społecznościowych efektami produkowanymi latach 70. Nikt w Orange nie spodziewał się jednak, że fani marki zapragną, aby kostki powróciły do sprzedaży.

Użytkownicy na profilu FB marki Orange poprosili o ponowne wydanie legendarnych kostek Phazer, Sustain i Distortion. Koncepcja ta zdecydowanie przypadła producentowi do gustu – niestety okazało się, że pomysł jest trudniejszy w realizacji, niż pierwotnie przypuszczano. Okazuje się bowiem, że efekty Phazer, Sustain i Distortion produkowane w fabryce w Bexleyheath w latach 1977 – 1979 są w chwili obecnej bardzo rzadkie.

Posta, który stał się przyczynkiem do obecnych poszukiwań, odnajdziecie w naszym wcześniejszym artykule – link poniżej 🙂

Orange Amps: Kiedyś wszystko było prostsze…

Jak wielu innych, pracownicy Orange Amps czas pandemii COVID-19 wykorzystali w dużym stopniu na przeglądanie zakurzonych półek, oczyszczanie, porządkowanie i inne podobne czynności. W efekcie kwarantannowych poszukiwań, pracujący w firmie do wczesnych lat 70′ Mick Dines odnalazł oryginalne, poplamione herbatą schematy pedałów Phazer, Sustain i Distortion, które następnie przekazał obecnemu projektantowi, Ade Emsley.

Jednak same schematy, to za mało, aby móc ze 100% pewnością odtworzyć efekty. By przywrócić do życia kultowe pedały z lat siedemdziesiątych z ulepszonymi elementami wewnętrznymi, producent zwraca się z prośbą do każdego, kto posiada fizyczne egzemplarze słynnych modeli:

Jeśli nadal używacie albo zabunkrowaliście gdzieś na pamiątkę Orange Phazer, Sustain lub Distortion, skontaktujcie się z Orange za pośrednictwem Facebooka, Twittera, Instagrama lub wyślijcie maila na adres, który odnajdziecie na www.orangeamps.com/contact. Orange chciałby z tobą porozmawiać.

Zatem drodzy gitarzyści – do roboty. Przejrzyjcie pedalboardy, stare pudła i wszystkie możliwe zakamarki, bo jest szansa, że ponownie będziecie mogli zobaczyć i usłyszeć na żywo, co potrafią te małe, pomarańczowe potworki!

Więcej szczegółów
Producent: https://orangeamps.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here