Piotr Słapa w rodzinie artystów Ortega Guitars!

0

“Ortega Guitars Polska z nieukrywaną radością wita Piotra Słapę na oficjalnej liście artystów Ortega!” Taki świeży komunikat możemy znaleźć na profilu FB producenta. Nic dziwnego. Piotr jest gitarzystą wyjątkowym, którego styl gry opiera się na widowiskowej technice fingerstyle, a podczas festiwalu Guitar Awards w 2014 roku został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce!

Piotr Słapa, swoje umiejętności gitarowe doskonalił w światowej stolicy muzyki country – Nashville w USA. Jego autorska muzyka łączy w sobie różne gatunki – zarówno blues, jazz, rock, country czy funk. Jako instrumentalista zagrał ponad 300 solowych koncertów. Na festiwalowych scenach występował z takimi artystami jak Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Rodrigo y Gabriela, Scott Henderson, Joscho Stephan, Jon Gomm, Marek Napiórkowski, Krzysztof Pełech i wielu innych.

Obecnie – oprócz twórczości solowej – pracuje nad wspólnym projektem akustycznym z piosenkarką Karoliną Charko.

Piotr jest cenionym instruktorem oraz promotorem gitary w Polsce. W 2011 roku założył  szkołę gitary Guitarschool.pl w Warszawie. Od ponad 10 lat związany jest z magazynem „Gitarzysta” jako wykładowca rubryki warsztat gitary akustycznej. Jest autorem 130 publikacji z lekcjami gitary.

Piotr wybrał dla siebie model gitary Ortega RCE409SN-25TH (wyprodukowany w Hiszpanii), który został wprowadzony w tym roku z okazji 25-lecia Ortega Guitars. Pisaliśmy o nim w artykule: https://uptone.pl/gitara/geordie-little-i-wyjatkowa-gitara-ortega-guitars-rce409sn-25th-anniversary.

To jednak nie koniec miłych informacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o muzyce Piotra, odwiedź jego stronę internetową i śledź kanały społecznościowe Ortega Guitars Polska, w których wkrótce rozpocznie się cała seria filmów z nowym artystą!

Więcej szczegółów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here