Opuścił nas kolejny legendarny muzyk – Chuck Berry nie żyje

0

Gdy w 2003 roku pojawił się na 6 miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone, Rock N Roll stał się jeszcze piękniejszy.

Niestety! W wieku 90 lat, 18 marca 2017 roku zmarł kolejny legendarny artysta. Pionier Rock N Roll’a, wielki człowiek, wielki artysta i indywidualność sceniczna.
Przez dekady, cieszył nasze uszy i oczy swoim artyzmem. Najbardziej znany był m.in. z takich utworów jak Roll Over BeethovenLittle QueenieBack in the U.S.A czy Memphis Tennessee.

Chuck urodził się 18 października 1926 roku w St. Louis w stanie Missouri. Początkowo grał czarnego bluesa, lecz gdy dostrzegł go producent Leonard Chess, jego kariera szybko poszybowała w górę.
Chuck Berry nie tylko niemal stworzył Rock N Roll. Do jego “wynalazków” należy również słynny Duck Walk, czyli specyficzny ruch sceniczny, naśladowany później przez wielu artystów na całym świecie.

Świat długo nie zapomni prawdziwego Rock’a. I choć czas płynie nieubłaganie, to w pamięci na zawsze pozostaną ci najwięksi, a wśród nich legendarny Chuck Berry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here